SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor, 3 günlük iznin ardından ligin 27’nci haftasında deplasmanda oynayacağı Kasımpaşa maçının hazırlıklarına başladı. Yeşil beyazlı ekip, müzik eşliğinde tae-bo yaparken antrenman sonunda da Harlem Shake ve Gangnam Style şarkılarıyla dans etti.

Bursaspor, Kasımpaşa maçı hazırlıklarının startını Özlüce Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla verdi. Teknik direktör Hikmet Karaman nezaretinde gerçekleştirilen antrenman düz koşuyla başladı. Futbolcular, koşunun ardından koordinasyon çalışması yaptı.

MÜZİKLİ İDMAN Yeşil beyazlı ekip, koordinasyon çalışmasının sonrasında müzik eşliğinde sahada tae-bo yaptı. Karate, tekvando, kickboks gibi sporlarda kullanılan tekme ve yumruk serilerinin yüksek ritimli müzikler eşliğinde uygulayan futbolcuların neşeli ve istekli oluşu da dikkatlerden kaçmadı. Emektar malzemeci Mehmet Demir ve tercüman Volkan Çay da teknik direktör Hikmet Karaman’ın isteği doğrultusunda takımla birlikte tae-bo yaptı.

PİNTO ŞOV Yorucu geçen antrenmanın sonunda futbolcular Harlem Shake ve Gangnam Style ile dans ederek eğlendi. Genç futbolcular, Ozan Tufan ve Furkan Soyalp’ın yaptığı ilginç dansın ardından Pinto da takım arkadaşlarının ortasına geçerek dans etti. Pinto’nun hareketleri gülüşmelere neden olurken takım arkadaşları golcü futbolcuyu alkışladı. Vederson ise ellerinde kramponlarla Gangnam Style dansı yaptı.

ENES ANTRENMANA ÇIKTI Bursaspor’un altyapısından yetişen ve Chelsea başta olmak üzere Manchester City, Manchester United gibi dünya devi takımların gündeminde olan 16 yaşındaki Enes Ünal, A takım ile antrenmanlara başladı. Teknik direktör Hikmet Karaman, antrenman sonunda genç yeteneği yanına çağırarak bir süre sohbet etti.

FERHAT, BASSER VE PİNTO TAKIMLA ÇALIŞTI, FERDDINAND YARDIA BIRAKTI Antrenmana, milli takımlarda bulunan Serdar Aziz, Musa ve Edu katılmadı. Çalışma sırasında üst adalesi sertleşen Ferdinand ise idmanı yarıda bıraktı. Sakatlıkları sona eren Ferhat, Basser ve Pinto ise takımla birlikte çalışmalara başladı. Bursaspor, Çarşamba günü yapacağı antrenmanla Kasımpaşa maçının hazırlıklarını sürdürecek.