SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig'de attığı 16 gol ile krallık yarışında zirvede bulunan Kayseri Erciyes'in Fildişili yıldızı Gohou, Süper Lig hayaliyle yanıp tutuşuyor.

Sabah yapılan idman öncesinde samimi açıklamalarda bulunan Fildişili yıldız, idolünün G.Saray forması giyen Didier Drogba olduğunu ifade ederek şöyle devam etti: “Drogba'ya benzemek isterim, futbol ve yaşam biçimi anlamında onu örnek alıyorum. Çünkü gerçekten kendini geliştiren, yaşamına dikkat eden, gol atmak için elinden geleni yapan biri. O, futbola Fransa'da başladı ve orada devam etti. Bense Fildişi Sahili'nde… O A Milli Takım için ülkemize geldi, ama ben daha çağrılmadım. Dolayısıyla Drogba ile hiç karşılaşmadık.

Herkes nasıl TV'den izliyor, tanıyor ve hayran oluyorsa, ben de kendisini TV'den izliyorum. Ama kısmet olursa, sezon sonunda biz de Süper Lig'e çıkacağız. Orda karşı karşıya oynarsak sevinirim. Şampiyonluğa en yakın olarak da G.Saray'ı görüyorum. 3 Büyükler'de de oynayabileceğimi düşünüyorum. Bizde bir söz var, ‘İyi usta duvar önünde belli olur.' Dolayısıyla bu şansı yakalarsam en iyi şekilde değerlendiririm” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:45,