SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona altyapısından yetişmiş olan Pepe Reina, Katalanlar’ın müthiş bir kulüp olduğunu, fakat kendisinin Liverpool’da mutlu olduğunu söyledi.

Invictus filminin galasında konuşan Reina, “Barcelona müthiş bir kulüp, ama ben Liverpool’da mutluyum.” dedi. Valdes’in geleceği hakkında ne olacağı sorusunu da yanıtlayan başarılı eldiven, “O benim arkadaşım ve bu sebeple onun her kararına saygı duyarım. Bana bir şey söylemedi, ama eminim ayrılışının makul sebepleri vardır” diye konuştu.

İspanyol futbol tarihinde ilk defa bir filmde başrolü bir futbolcunun oynadığı filmde yer alan Reina, sakatlığından dolayı Liverpool’un Southampton’a 3-1 yenildiği maçta da forma giyemedi. Taraftarlara uyarıda bulunan İspanyol file bekçisi, “Burada işler kötü gitse bile eğer %100’ünüzü maça verirseniz taraftarlar da sizi destekler, sizi sever ve size saygı duyarlar. Bir takımın iyi durumda olması tabii ki önemli, ama kötü günlerde taraftarın desteğini kesmemesi çok daha önemli” ifadelerini kullandı.

Milli maçlar tatiline giren liglerde İspanya, önce Finlandiya, ardından da sonraki salı Fransa ile maç yapacak. Milli kadroya alınan Reina, “Eldeki veriler ben oynayacakmışım gibi gösteriyor. Ama Casillas burada değil diye tavrım ve havam değişmeyecektir. Diego Lopez de müthiş form tutmuş bir kaleci. Tam anlamıyla Real Madrid kalitesinde. Ama milli takımda kararları menajerimiz alıyor” yorumunu yaptı.

Kendi karakteri hakkında da kısa bir konuşma yapan başarılı kaleci, “Ben yaptıklarımı şova döken bir insan değilim. Dışadönük ve yaşam doluyum. 3 tane büyük kupa kutlama şerefine nail oldum. Ben böyle bir insanım, mutlu ve hayatı seven, bazen de komik. Ama bir sporcu olarak anılmak istiyorum, komik bir insan gibi değil” şeklinde konuştu.

Pepe Reina, Liverpool’da FA Kupası ve UEFA Süper Kupası dışında büyük bir kupaya henüz uzanmayı başaramadı.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:10:07,