SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Avrupa’ya gidip gitmeyecekleri hakkında açıklamalarda bulunarak konuşmasına başlayan Orman; Hep beraber el birliği ile elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Samet Aybaba ile devam edeceğiz. Beşiktaş’ın seneye de Avrupa kupalarına katılamama durumu var. Beşiktaş’ın menfaatlerini korumak için mücadele edeceğiz” dedi.

Kasımpaşa karşısında alınan mağlubiyetin kendisini çok üzdüğünü belirten Fikret Orman, “Televizyonu karşısında maçı izleyen insanlar kadar ben de üzüldüm ancak bu bir futbol ve futbolcun içerisinde her türlü sonuç var. İlk günden beri söylediğim şey, Beşiktaş için önemli olan şey, sahada mücadele eden, şerefiyle oynayan, hakkıyla kazanan ve hiçbir şekilde rakiplerinin hakkını yemeyen ve alnının terini sahaya koyan oyuncularımızın olmasıdır. Oyuncularımız mücadele etti ve şanssızlıklar yaşadık ama Beşiktaş, Türkiye’nin en büyük camiası bu maçı kendi sahasında kazanması gerekirdi. Dünü yaşayarak birşeyi çözemeyeceğimiz için, önümüze bakmalıyız” diye konuştu..

Beşiktaş’ın şampiyonluk yarışını da değerlendiren Orman, “Trabzonspor ve Kasımpaşa maçlarında çok önemli 5 puan kaybettik. Çok çekişmeli bir lig oynanıyor ve bu lige göre de her an herşey olabilir. Bir tek şampiyonluk şansı olarak bakmayın. Beşiktaş 5 puanı kaybederek arkadaki rakiplerin de kendisine yaklaşmasına neden oldu ve kendi yerini sağlamlaştırabilmesi için önümüzdeki maçları kazanmalıyız. Şampiyonluk hesapları yaparken daha da aşağılara düşme ihtimallerimiz var. Teknik kadromuzun ve oyuncularımızın ayaklarının yere basması lazım” dedi.

Maç skorlarına göre hareket etmediğini belirten Fikret Orman, Samet Aybaba’nın elindeki imkanlarına rağmen takımı iyi idare ettiğini ve sezon sonuna kadar kendisiyle çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.