SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da, Mustafa Yumlu ile Arjantinli oyuncu Gustavo Colman, geçen hafta Bursaspor maçının ardından aralarında yaşanan gerginliğe ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Colman, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde antrenman öncesi yaptığı açıklamada, Bursaspor maçından sonra yanlış anlaşılmadan kaynaklanan bir durum ortaya çıktığını belirterek, şunları söyledi:

”Ben buna sorun demiyorum ama ne yazık ki ortada bir sorun olmasa da bunu soruna dönüştürmek isteyenler var. 5 senedir bu takımın oyuncusuyum. Bütün takım arkadaşlarımla gayet iyi ilişkilerim var. Hele ki Mustafa bunların içerisinde çok özel yere sahip. Mustafa’yı kardeşim gibi görüyorum. Bunları ilişkimizin samimiyetine dayanarak söylüyorum. Burada bir sorun yok ama gördüm ki sorun çıkarılması için bazıları ellerinden geleni yaptılar.”

“BATALLA, ÖZRÜMÜ KABUL ETMEDİ”

Maçta Bursaspor’un Arjantinli oyuncusu Batalla ile arasında geçen olayı da anlatan Colman, şöyle devam etti:

”Maçta ona bir pozisyonda sert hareket yaptım, hatta tekme attım neredeyse. Ondan sonra da özür dilemek istedim. Özrümü maç içerisinde kabul etmedi. Maç bitiminde de hemen yanına gidip onunla konuşarak özür dilemek ve konuyu kapatmak istedim. Sanırım ona gidiş şeklim, ona yaklaşma şeklimden dolayı Mustafa, Batalla ile kavga edeceğimizi düşündü. Mustafa oraya, tamamen iyi niyetli, bizi ayırma düşüncesiyle geldi. Ben de orada, Batalla ile aramızda olanlardan ve maçı kaybetmemizden ötürü sert, kötü bir tepki gösterdim. Mustafa ve Batalla ile sorunum yok. Mustafa’yı kardeş gibi görüyorum ve çok iyi anlaşıyorum.”

“BEN BİR TÜRK GİBİYİM”

Colman, Trabzonspor’da 5 yıldır forma giydiğini ifade ederek, ”Buranın önemli bir parçasıyım. Burada bir Türk gibiyim, gündelik yaşantı içinde kendimi böyle hissediyorum” dedi.

Takımda önemli role sahip olduğunu bildiğini söyleyen Colman, ”İşler benim ve takımım için de iyi gitmiyor. Hal böyle olunca ufak bir sorun, çok büyük sorun haline gelebiliyor. Bu son olay da bunun bir örneği. O yüzden bunu anlaşılabilir buluyorum çünkü kabul edilmesi güç bir durumun içerisindeyiz. Kendimi de bunun içine katarak söylüyorum ama söylediğim gibi bu takımı bulunduğu yerden çıkarmaları gereken biri varsa bunlar bizleriz. Elimizi taşın altına koyarak sorunu üstlenmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Colman, bir gazetecinin ”Yeni Papa Francis Arjantinli. Ne hissediyorsun bu konuda” şeklindeki sorusu üzerine ise ”Biz Arjantinliler olarak çok mutluyuz tabi ki. Çünkü bir krallık kurduk. Dünyanın en iyi futbolcusu Maradona’ydı, şimdi Messi. Yeni Papa da Arjantinli. Daha bir şey istemiyoruz zaten” ifadelerini kullandı.

”COLMAN, BENİM ÇOK SEVDİĞİM ARKADAŞIM”

Mustafa ise Colman ile arasındaki olaya ilişkin, ”Benim için zaten Bursa’da, soyunma odasında bu konu kapanmıştır. Çünkü Colman, orada benden özür diledi ve ben bu konuyu orada kapattım” dedi. Artık bu konuyu düşünecek zamanlarının olmadığını söyleyen Mustafa, ”Öncelikle düştüğümüz durumdan takımı nasıl kurtarırız, onu düşünüyoruz. Takım olarak ona odaklandık. Şu anda milli maç arası var. Bu arayı iyi değerlendirip, 8 maçı nasıl kazanırız onu düşünüyoruz. Colman, benim çok sevdiğim arkadaşım. Aramızda sorun olmaz. Bir anlık olay, mağlubiyetten kaynaklandığını düşünüyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:50,