SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’de milli maçlarda forma giyecek futbolcular konusunda ciddi bir endişe yaşanıyor. Real Madrid yardımcı antrenörü Aitor Karanka: ” Umarım bu defa öncekiler gibi olmaz ve gönderdiğimiz tüm milli oyuncular sağlıklı şekilde geri dönerler” dedi.

Real Madrid’in başarılı savunma oyuncusu Ramos da aynı duruma vurgu yaparak milli takım aralarında çok sakatlık verdiklerini ve bu önemli periyotta herkesin sağlıklı şekilde kulübe geri dönmesini temenni ettiğini söyledi.

Vatan’da yer alan habere göre; Real Madrid’in teknik ekibi ve oyuncularının aynı konu üzerinde açıklamalar yapmasının arkasında hiç de boş şeyler yatmıyor. Zira geçmiş milli takım aralarına bakıldığında bu dönüşlerin Real Madrid’e ciddi hasarlar verdiği görülüyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında Real Madrid’den tam 19 futbolcu milli takıma davet edilmişti. Bu oyunculardan 5 tanesi sakat dönmüş bazıları ise mental olarak ciddi manada sorunlu olarak geri gelmişti. Bu sakatlıklar arasında en ciddisi Marcelo idi ve Brezilyalı oyuncu tam 3 ay sahalardan uzak kalmıştı. Önümüzdeki hafta oynanacak milli maçlar öncesinde Real Madrid’den 17 tane oyuncu davet edilmesi eflatun beyazlılarda akıllara yine aynı durumu getiriyor.

Yayınlanma Tarihi:12:17,