SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alman golcü Mario Gomez, Bayern Münih’ten ayrılmayı düşünmediğini ve geleceğinin tamamen Bavyera ekibinin elinde olduğunu söyledi.

Bu sezon fazla forma şansı bulamamasından dolayı adı sürekli transferlerle anılan golcü oyuncu, Tuttosport‘a yaptığı açıklamalayla spekülasyonlara nokta koydu. Geleceği hakkında sorulan sorulara cevap vermeyi sevmediğini ifade eden başarılı forvet, “Benim işim futbol oynamak. Yetki Bayern’de, geleceğime onlar karar verecektir. Ben sadece futbolcuyum, kulüpte kalacağıma ya da satılıp satılmayacağıma kararı ben veremem. Kulüp de benim hiçbir yere gitmediğimi açıkladığına göre bu sorulara cevap vermeme gerek yok.” dedi.

Bayern’de mutlu olduğunu da ifade eden gol makinesi, “Burada mutluyum ve mutlu olmasaydım haliyle gidip yeni bir kontrata imza atmazdım.” yorumunu yaptı.

Gomez, Pep Guardiola’nın futbol mentalitesine uymayacağı yorumlarına da katılmadığını ifade ederken, “Guardiola’lı Barça benimle daha önce ilgilenmişti, ama ben Bayern’de kalmak istedim. Bence Guardiola’nın ilk işi gelip bir takım kurmak olacak ve bundan sonra Gomez’e planlarında yer var mı yok mu karar verecek. Tabii Messi Bayern’e gelirse o başka, o zaman Bayern’de forvete gerek bile kalmaz.” şeklinde konuştu.

Eğer kulübede kalmaya devam ederse kulüpten ayrılmayı düşünebileceğini de ifade eden Alman golcü, “Kulübede bekleyişim devam ederse, o zaman ayrılma planları yaparım, ama bunları konuşmak için henüz çok erken.” ifadelerini kullandı.

Jupp Heynckes’in Mario Mandzukic’i tercih ediyor oluşu sebebiyle Mario Gomez, kulübede daha çok zaman geçirmeye başladı

(Goal.com)

Yayınlanma Tarihi:12:17,