SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Milli Takımı’nın 2014 Dünya Kupası Elemeleri’nde Son Marino ve Karadağ ile oynayacağı maçların kadrosu geçen hafta açıklanmıştı. Roy Hodgson tarafında kadroya alınan Rio Ferdinand, bugün sağlık sorunları yüzünden milli takımdan çıkartıldı.

Konuyla ilgili konuşan milli takım teknik direktörü Roy Hodgson “Rio bizimle birlikte olmayacağı için üzgünüm ancak tedavisi için bizimle birlikte olmaması lazım. Buna rağmen Rio gelip benimle konuştu durumuyla ilgili be bu bence önemli bir şey. Ayrıca daha sonrasdında gelecek maçlarda da bizimle olabilir çünkü onu kadroya almaya devam etmek istiyorum” dedi.

Eurosport’ta yer alan habere göre; Manchester United’da forma giyen Rio Ferdinand ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Benim için Roy ile konuşup durumunu yüz yüze anlatmak önemliydi. Hala İngiltere için oynamak için tutkuluyum. Bu yüzden gelecek maçlarda takımdaki yerimi almayı umuyorum.”

2011’den beri ulusal takım forması giymeyen Manchester Unitedlı futbolcu Rio Ferdinand geçen hafta uzun bir aranın ardından sonra Roy Hodgson tarafından kadroya davet edilmişti.