SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir dönem Galatasaray forması giyen, şu anda Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi çeyrek finalindeki takibi Lazio'nun önemli oyuncularından olan Loric Cana, eşleşme, Fenerbahçe ve Galatasaray'la ilgili çok özel açıklamalar yaptı.

Bugün TV'de Özgür Sancar ve Yakup Çınar'ın sunduğu Sporextra Programı'na katılan Cana, ‘Türkiye'nin en büyük kulübü Galatasaray'dır. Ben Galatasaraylıyım; ama Fenerbahçe'ye büyük bir saygım var. Onlar da her sene iyi kadro kuran Türkiye'nin büyük kulüplerinden. Bence çeyrek finalde şanslarımız eşit'' dedi.

İşte Arnavut asıllı Fransız futbolcunun çok özel sözleri:

LAZIO İYİ DURUMDA. HEDEFLERİMİZİN TAMAMINA ULAŞMAK İSTİYORUZ

ÖZGÜR SANCAR: Herşeyden önce nasılsın? Lazio iyi gidiyor mu?

LORIK CANA: Biz İtalya Kupası'nda finale çıktık. Ve Avrupa liginde çeyrek finalist olduk. İtalya Ligi'nde ilk 3'e girerek önümüzdeki sezon şampiyonlar ligine gitmek istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda ilerliyoruz. Genel itibari ile takımın iyi yolda olduğunu söyleyebilirim. İyi durumdayız.

BENİM TAKIMIM GALATASARAY, REAL MADRİD KARŞISINDA BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM, LAZIO VE GALATASARAY TARAFTARININ MUTLU OLMASINI İSTİYORUM

ÖZGÜR SANCAR: Senin bir Galatasaray taraftarı olduğunu biliyorum. Bu nedenle İstanbul'daki maç senin için çok duygusal anlamlar ifade ediyor.

LORIK CANA: Evet. Galatasaray benim takımım. Galatasaray'ı çok seviyorum. Bu nedenle İstanbul'da oynayacak olmak beni çok mutlu ediyor. Bence Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkarak büyük bir iş basardı. Real Madrid çok büyük bir takım, ama Galatasaray'ın sansı olduğunu düşünüyorum. Onları gönülden destekliyorum. Ben Lazio taraftarını mutlu etmek istiyorum. Fenerbahçe karsısında başarılı olarak. Galatasaray taraftarının da Real Madrid karşısında ki başarılarla mutlu olmasını arzu ediyorum.

BANA GÖRE TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KULÜBÜ GALATASARAY

ÖZGÜR SANCAR: Türk basınına bir açıklama yaptın mı? Türkiye'nin en büyük takımı Fenerbahçe diye.

LORIK CANA: Türk basınından hiç kimseye böyle bir ifade kullanmadım. İlk kez Türk basınına konuşuyorum ve ilk kez sizinle bu konuyu konuşuyorum. Herkes biliyor. Galatasaray hakkında neler düşündüğümü. Bana göre Türkiye'nin en büyük takımı Galatasaray. Geçen sene şampiyon oldular. Şu anda Şampiyonlar Ligin'deler. Fenerbahçe her zaman iyi bir takım olmuştur. Ve her zaman Türkiye'nin ve Avrupa'nın en iyilerinden birisi olmuştur. Fakat bana göre Galatasaray Türkiye'nin bir numaralı kulübüdür. Ve Türkiye'nin en büyük kulübüdür.

GALATASARAY'DAN DESTEK MESAJI GELDİ Mİ?

ÖZGÜR SANCAR: Galatasaray'daki arkadaşlarından destek mesajları aldın mı eşleşmeden sonra?

LORIK CANA: Hayır. Bazı arkadaşlarım zaman zaman destek mesajları atıyorlar. Onlardan bazıları ile Fenerbahçe'yle maç yapmaya geldiğimizde İstanbul'da görüşeceğiz. Ama özel olarak bu maç için destek mesajı almadım.