SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özellikle Galatasaray’ın çok zor bir kura çektiğinin altını çizen Dilmen, “Barcelona’nın bile kura çekerken karşılaşmak istemeyeceği ilk takım Real Madrid’dir. Hiç bir takım küreden “R.Madrid” yazısının çıkmasını istemez” dedi.

%70 Real Madrid’in, %55 de Lazio’nun bir üst tur için şansı olduğunu belirten Dilmen, “Fenerbahçe önemli takımları elemiştir ancak elediği takımlardan bir tık daha önde olan bir takımdır Lazio. Kupada Juventus’u eleyip finale kalmış, geniş bir kadrosu olan, İtalya’nın önemli bir ekibidir. Çantada keklik dersek bize gülerler. Galatasaray için de %50 %50 dersek yine gülerler ve ‘bu Rıdvan Galatasaraylılara şirin gözükmek için yapıyor’ derler” ifadelerini kullandı.

‘BURAK LEBLEBİ GİBİ GOL ATIYOR’

Yüzde Yüz Futbol programında Galatasaray’ın, Kayserispor maçını da değerlendiren Rıdvan Dilmen, Burak Yılmaz hakkında övgü dolu sözler söyledi.

Kayserispor maçında 2 gol atarak gol sayısını 16’ya çıkaran Burak için övgü dolu sözler sarf eden Dilmen, ” Beşiktaş, Trabzonspor ve Fenerbahçe, bu futbolcuya yatırım yaptı. Burak hatta Eskişehirspor ve Manisa’da bileoynadı. Burak, her antrenörün ümidi oldu. Burak’ın, Trabzon’da oynaması onun adına bir şans oldu. Ancak Fener, Beşiktaş ve Galatasaray’da en ufakk bir sallanmada ciddi bir reaksiyon gördü. Kadroları da çok geniş olduğu için zaman zaman kenara aldılar. Bu arada Selçuk denen bir oyuncu yanına aldı. Acaba Fenerbahçe’de ve Beşiktaş’ta bir Selçuk mu olmalıydı yanında. Bu iki isim birbirleri için büyük bir şans oldu. Milli Takım için de büyük ajantaj” dedi.

İki dünya yıldızıyla Burak’ı karşılaştıran Dilmen, “Messi ve Ronaldo nasıl gol atmaktan bıkmıyorsa, Burak da onlar gibi olmaya başladı. Gol atmaktan bıkmıyor. Burak artık altı pas içinde sürekli hazır bir vaziyette gol atmayı bekliyor. Kafa topları eskiden zayıftı. Artık geliştirdi. Artık ayak içi vuruşları da güzel. Allah sakatlık bela vermesin Burak, Türk futbolu için çok önemli. Attığı gol sayısına bakarsak Türkiye standartları üzerinde bir forvet. Tanju ve Hakan’dan sonra leblebi gol atan bir golcü geldi. Gazozuna maçlarda da gol atmıyor yani. Galatasaray, Hakan Şükür’den sonra en büyük golcüsünü bulmuştur. Drogba’dan bile daha önemli. Burak, iyi bir ailenin çocuğu. Özel hayatı da çok düzgün. Şımaran bir futbolcu da değil. İnşallah Allah devamını getirir. Şu anda Avrupa’dan, Türkiye’ye gidebilecek tek oyuncu belki de. Müthiş bir piyasa yaptı. Yakında Burak’a 20-25 milyon euro’luk teklifler gelebilir. Burak, kimsenin elinde patlayacak bir golcü değil. Günümüz futbolunda en etkili forvet oyuncularından biri. Burak’a herkesin sahip çıkması lazım. Burak, gittikçe Türk futbol tarihine geçecek duruma geldi” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:08,