SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon çok kötü bir grafik çizen Trabzonspor'da teknik direktör değişikliği de sorunları çözmedi. Şenol Güneş'in ardından göreve gelen Tolunay Kafkas ile 7 lig maçına çıkan bordo-mavililer, sadece 7 puan toplayabildi. Ancak taraftarın öfkesine rağmen çıkıp açıklama yapma cesaretini gösteren isim de yine Kafkas oldu. Deneyimli teknik adam, “Takımımız tarihine ve misyonuna yakışmayacak sonuçlar alıyor. Puan sıralamasında hiç istenmeyecek bir yerdeyiz. Fakat bu durum bizi asla pes ettirmeyecek” ifadelerini kullandı.

ANORMAL OLAN TEPKİSİZLİKTİR

“Kararlılığımızdan taviz vermeyeceğiz ve bildiğimiz doğruları hayata geçirerek takımımızı içinde bulunduğu durumdan daha yukarılara taşımaya çalışacağız” diye konuşan Kafkas, taraftarın öfkesini de son derece doğal karşıladığını belirtti. Usta hoca, “Böylesi durumlarda asıl tehlikeli olan tepkisizliktir. Taraftarlarımız, tarihi geçmişini çok iyi bildikleri kulüplerinin puan sıralamasındaki yerini hazmedemiyorlar, buna reaksiyon gösteriyorlar. Trabzonspor için asıl tehlikeli olan bu tepkisel sürecin yaşanmamasıdır” dedi.

AĞIR CEZA SİNYALİ

Bordo-mavililerin teknik patronu Tolunay Kafkas, açıklamasının sonunda Bursaspor maçının bitiminde yaşanan olaylara da değindi. Gustavo Colman ve Mustafa Yumlu arasında yaşananlara çok üzüldüğünü belirten Kafkas, “Hata yapan gereken cezayı mutlaka görecektir” ifadelerini kullandı. Bu sözler taraftarlar tarafından, özellikle Arjantinli oyuncuya son derece ağır bir para cezasının kapıda olduğu şeklinde yorumlandı.