SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında kendi sahasında Gaziantepspor'a 3-2 mağlup oldu.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Orduspor Teknik Direktörü Hector Cuper, istedikleri gibi bir mücadele olmadığını belirterek, “İstediğimiz bir şekilde bir akşam geçiremedik. Zor bir duruma girdik aslında. Takım sahanın içinde sinirli gibi davranıyordu ve kavuşmamız gereken sakinliğe kavuşamadık. İstediğimiz düzeni kuramadık. Bundan sonra bir 15 günümüz var. O 15 gün içinde düşünmemiz gerekiyor ve bazı şeyler yapmamız gerekir. Biraz taraftar için üzülüyorum. Stadı doldurdular. Çok kalabalıktı. Takımı desteklediler ama istediğimiz sonucu veremedik onlara bu durumu nasıl çözeceğimize bakacağız” dedi.

Ordusporlu futbolcu Bogdan Stancu ise, ligde kalmayı hedeflediklerini vurgulayarak, “Bu maça bakacak olursak, iyi oynadığımız zaman vardı. Kötü oynadığımız zaman vardı. Gaziantepspor'dan daha iyi oynadığımız periyotlarda vardı. Bu maç bizim için önemliydi. Ancak yenildik. Daha aşağılarda olamayacağız. Daha yukarılara çıkmamız gerekiyor. Bu maçın önemini biliyorduk. Hafta içi çok çalıştık ancak kaybettik. Önümüzde birçok maç var. Spor Toto Süper Lig'de kalma ihtimalimiz olabilir. Bu maçlara en iyi şekilde hazırlanıp ligde kalmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Ordusporlu futbolcu Ferhat Öztorun da istedikleri skoru elde edemediklerini belirterek, “Bugün asıl rakibimiz ile oynuyorduk. Kendi sahamızda avantajlı tarafta bizdik ama istediğimiz skoru elde edemedik. Önümüzde kalan bundan sonraki bütün maçlarda alabildiğimiz en fazla puanı alıp, biran önce buradan kurtulmak istiyoruz. Taraftarımızdan özür diliyoruz. Ayrıca bu alt sıraların bize yakışmadığını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.