SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Roberto Soldado, Jonas ve Paulao’nun kendi kalesine attığı goller skoru belirlerken; Betis’ten Antonio Amaya, 15’inci dakikada yol açtığı penaltıdan dolayı oyundan atıldı.

Maça Valencia etkili başladı. 8’de ceza sahası dışından Tino Costa kaleyi yokladı ama Adrian’a takıldı. Bir dakika sonra ise Rami’nin şutu dışarı gitti. 15’te Amaya, ceza sahasında Soldado’yu düşürünce hem penaltıya sebep oldu hem de oyundan atıldı. Soldado da kendisine yapılan penaltıyı gole çevirerek takımını öne geçirdi: 1-0.

Golün ardından karşılıklı ataklar oldu. 31’de Ruben Castro, Diego Alves’i geçemedi. Alves, 37’de ise Pabon’a gol izni vermedi. 40’ta Parejo’nun şutu dışarı giderken, Benat’ın frikiği de kaleyi bulmayınca ilk yarıda başka gol olmadı: 1-0.

İkinci yarıda da görüntü değişmedi. Valencia topa sahip olsa da Betis atakları tehlikeli oldu. 53’te Guardado’nun şutu kaleyi bulmadı. 55’te ise Benat, topu dışarı vurdu. Canas, 66’ta kaleyi yoklasa da şutu az farkla dışarı gitti.

Son bölümde konuk ekip, Valencia’nın da geri çekilmesiyle baskısını artırdı. Fakat 84’üncü dakikada gelişen bir Valencia atağı sonrası Paulao, topu kendi kalesine gönderdi ve skoru 2-0’a taşıdı. Son dakikada da Jonas sahneye çıktı ve maçın skorunu ilân etti: 3-0

Valencia, bu galibiyetle birlikte puanını 45’e yükseltti. Betis ise haftayı 43 puanda kapattı.