SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ikinci başkanı Ali Dürüst, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde sarı kırmızılı kulübün Real Madrid’le olan eşleşmesini ve yeni transferlerin tur mücadelesindeki etkisine dair Beyaz TV’ye açıklamalarda bulundu.

Geçmişte Real Madrid’le oynanan maçların büyük keyif verdiğini ve insanların hala akıllarında taze olduğunu vurgulayan Ali Dürüst, Fatih Terim ve Jose Mourinho gibi iki dost ve kıymetli hocanın da yeşil saha içerisinde dostluk ve rekabet duygularıyla mücadele edeceklerini belirtti.

“BÜTÜN TAKIMLAR GÜÇLÜ ANCAK MADRID…”

“Son 8’e kaldığınız vakit oradaki bütün takımlar güçlü ancak Real Madrid bunların içinde en güçlülerinden bir tanesi. Artık bundan sonra yapacağımız şey o maça hazırlanmak. Real Madrid’le geçişte maçlarımız oldu yani bu maç o gün o hafta oynanacak maçlar içinde en fazla ilgi görecek maç olacak. Onun için Galatasaray’da her zaman bu ilgiyi yüksekte tutmaya çalışıyor. İnşallah iyi bir maç olur ve akıllardan kalan, geçmişte olduğu gibi Real Madrid’in maçları akıllarda kalmıştır. O şekilde bir maç oynayacağız.”

“DROGBA VE SNEIJDER’E FAZLA YÜK YÜKLERSİNİZ”

“Son transferlerle bakmamak lazım. Galatasaray geçen sene şampiyon oldu ve ilk 16’yada o şekilde kaldı. Tabii yieni gelen arkadaşlar içeride rekabeti artıracaklar ama bir takım oyunudur. Tek tek oyuncular bağlı değildir. Buna böyle bakmak lazım. Öteki türlü hem geçmiş öteki oyunculara haksızlık edersiniz. Aynı zamanda bu oyunculara fazla yük yüklersiniz. Şu anda artık yeni oyuncu da sayılmıyor. Artık bunlar son maçlardan sonra onlarda birer ferdi oldular. Artık hoca kime görev verirse onlar çıkıp oynayacak.”

“TAKIMIN İÇİNDE OLMASI GEREKEN HAVAYI…”

“Biz bir ekibiz. Yani yeni gelen arkadaşlar hem profesyonel olarak bu ekibe katıldılar hem de Galatasaray’ın o takım habasını hissettiler. Sahiden o takımın içinde olması gereken havayı en güzel ortaya koyan bir resimdir. Benim için sürpriz değildir. Hep böyle olmuştur. Zaten böyle oldukça da başarı gelmiştir. Onun için şu anda ilk 8’e girdik. Çok önemli başarı elde ettik. Şimdi inşallah yine tekrar bu şovda herkesin özlediği Galatasaray’ı göstereceğiz.”

“BURAK BAŞARISINI AVRUPA’YLA SÜSLEDİ”

“Burak Galatasaray’a gelmeden de Milli oyuncu, geldiği takımda da goller atan bir oyuncuydu. Burak’ın gol atması sürpriz değil ama tabi Şampiyonlar Ligi’nde, Avrupa kupalarında bir başarısı yoktu. Şimdi burada sahiden o başarılı oyununu 8 tane gol atarak daha süsledi. Drogba da bu konuyla ilgili çok tecrübeli bir oyuncu ve o tecrübeli oyuncunun bir oyuncuyu takdir etmesi çok daha önemli. Ondaki o iyi oyunculuk kumaşını görmüş oldu. Dolayısıyla artık takım arkadaşları bunlar. Bu şekilde bu iş devam edecek. Hoca kime görev verirse onlar çıkıp Galatasaray’ı en iyi şekilde temsil edecekler.”

TERİM Mİ MOURINHO MU?

“İkisi de kıymetli hoca, İki takımda kıymetli takım. Bu işin güzel tarafı bu rekabet, dostluk ama bütün mücadele yeşil sahada olacak. İnşallah dediğimiz gibi Real Madrid’le olan maçlar her zaman insanlara keyif veren maçlar olmuştur. İnşallah bu da onlardan bir tanesi olacak. Tabi ki Fatih Terim, inşallah herkesin gönlüne göre bir sonuç olacak.”

Yayınlanma Tarihi:12:57,