SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezonun son haftalarına girerken Galatasaray ve Fenerbahçe Avrupa kupalarında oldukları için şimdilik ligi 2. planda tutuyorlar. Bu durumda herkes Beşiktaş’ın daha şanslı olduğunu düşünüyordu. Nitekim Aybaba ligin bitimine 8 hafta kala bu düşünceler akıllarda fazla kalmadan tamamen yok oldu.

Beşiktaş neden bu duruma geldi ? 

İlk yarı herşey güzeldi, hücumu seven gol yollarında etkili bir Beşiktaş fazla gol yemesine rağmen kimse tarafından eleştirilmiyordu. Çünkü yediğinden fazla atan bir Beşiktaş vardı. Şimdi ne değişti ? Aynı hoca aynı oyuncular ama sahadaki performans farklı. Bunun sebebi de yanlış kadro seçimidir bence.

Ligin 26. haftası Beşiktaş’ın sol beki belli değil. Her maç 30 dakika arayla bir sol bek değişiyor. Ligin bitmesine  8 hafta var. İşte sıkıntı da buradan başlıyor… Rotasyon yaparsın. Farklı 2 hafta maçın ortasında sol bek rotasyonu olmaz. Aybaba’nın bunu anlaması lazım.

Kasımpaşaspor maçının ardından Beşiktaş lige noktayı koymuştur. Bundan sonra hedef ilk 3’e girmek olacaktır. 2013-2014 sezonunda Beşiktaş taraftarı sınıfı geçmiştir. Yönetim ne dediyse taraftarlar her türlü ‘FEDA’karlığı yapmıştır. Ama yönetim bunun tam tersi. Yönetim bu sezon sınıfta kalmıştır. Çünkü her türlü ‘FEDA’karlıktan kaçınmıştır.

İnönü Stadı’nın artık sayılı günleri kaldı. Takım kötü sonuçlar alsa bile son 3 maçta o stadı herkes doldurmalı… İnönü Stadı’nı, o koca çınarı ona yakışacak şekilde uğurlayalım…

MEHMET KUŞ