SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taraftarlarını kahretmeye Bursa'da da devam eden Trabzonspor, kritik bir maçtan daha mağlup ayrıldı. 3-2'lik yenilgi, elbette yerel basını da çileden çıkardı. Gazeteler yönetim, teknik ekip ve futbolculara son derece ağır ifadelerle yüklendi. Taka, “Trabzon bağıra bağıra gidiyor. Yönetim ve camia seyrediyor. Bursa'dan elimiz boş döndük ve çok tehlikeli bir noktaya geldik. İmdat! Trabzon ligden düşüyor” diyerek haberi okuyucularına aktarırken, Günebakış, maçın hakemi Serkan Çınar'a da eleştiriler getirdiği maç yorumunda, “Trabzonspor, Bursa'da yıkıldı. İyice korku tüneline girdi. Ateşe düştük yanıyoruz” dedi.

YOK MU KURTARAN?

Son Nokta ise “Utanın” diye seslendiği futbolcuları, sorumsuzluk ve ruhsuzlukla takımı düşme potasına sokmakla suçladı. Gazete, “Bahar gelmiş neyime kan damlar yüreğime. Bursaspor karşısında alınan yenilgiyle Trabzonspor, Mart'ın en sıcak gününde kış soğuğunu yaşadı” diye yazdı. Karadeniz, “İmdaaaat! Yok mu kurtaran? Bu sese kulak verin. Taraftarlar avazı çıktığı kadar bağırıyor. Vah Trabzonum vah” başlığını atarken, İlkhaber, “Paramparçayız. Ateşe düştük”, Kuzey Ekspres, “Trabzonspor eriyor”, Türksesi de, “Trabzonspor kanser ediyor. Eserinizle utanın!” ifadesini kullandı.

 

FORMÜLÜ GÖREMEDİK

İnternet siteleri de Trabzonspor'u yerden yere vurdu. Haber61.net, Tolunay Kafkas'ın imza gününde söylediği “Ateş ve barut yan yana geldi, patlamaya hazır olun” sözüne göndermede bulunurken hazırlanan grafik oldukça ilgi çekiciydi. Site, profesör kılığında, ateş ve barutun ortasında resmettiği Kafkas'a, “Formülü göremedik” dedi. Haber61 ayrıca Şener ve yönetime de “İşte eseriniz, Daha ne bekliyorsunuz?” sorusunu sordu.

ŞENER OUT AĞAOĞLU İN

Taka Gazetesi'nin internet sitesinde düzenlediği ankette taraftarlara, “Trabzonspor'un Aralık ayında yapılacak olan olağan kongresinde kimi başkan olarak görmek istiyorsunuz?” diye soruldu. 10 binin üzerinde kişinin oy kullandığı ankette Sadri Şener yüzde 5 oy alabildi. Taraftarların yüzde 29'u Ahmet Ağaoğlu'nu seçerken, ikinci sırada yüzde 22'lik oy oranıyla Metin Atasoy yer aldı.

DESTEK ZAMANI

Eski başkanlardan Atay Aktuğ, haber61.net'e açıklamalar yaptı. Aktuğ, “Tüm Trabzon birleşmeli ve takımı desteklemeli. Önce saha sonuçları düzelsin, lig bitince herkes oturur bazı kararları verir” dedi.