SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçı ilk yarı ve ikinci yarı olarak iki şekilde değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “11 kişi iken her şey bizim lehimizeydi. İkici yarı daha da iyi oynayacağımızı düşünüyorduk. 10 kişi kalmamız bizi zor duruma düşürdü. Ne olursa olsun bu kadar geriye yaslanmamız gerekiyordu. İleride çok fazla top tutamadık. Halbuki bazı maçlarda 10 kişi oynamak iyi bir avantajdır ama biz bunu kullanamadık. Defansımız çok fazla açıklar verdi. Sağ ve sol beklerden çok etkili geldiler. Yapacak bir şey yok. 10 kişi oynadığımız bölüm bize hiç yakışmadı. Hak ettiğimiz bir mağlubiyet aldık. Akhisar takımını da tebrik ediyorum. Çok iyi mücadele ettiler” açıklamasını yaptı.

Mağlup oldukları için üzgün olduklarını kaydeden Kadir Bekmezci, “Maç istediğimiz gibi gidiyordu. İlk yarı 1-0 öne geçmiştik. Galibiyet için gelmiştik. 10 kişi kaldıktan sonra çok zorlandık ve rakibimize çok pozisyon verdik. Gollerin geleceği belliydi. Akhisar Belediyespor'u tebrik ediyoruz” yorumunda bulundu.

Sivasspor'un golcü oyuncusu Eneramo ise, “Zorlu bir karşılaşmaydı. Yenebilirdik veya beraber kalabilirdik. Kırmızı kart pozisyonu takımızı geriye düşürdü. Şanssızlığımız da vardı. Milli takım arasından sonra önemi bir maça çıkacağız. Oradan galibiyet alarak yolumuza devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.