SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünlü yorumcu Sergen Yalçın Kanaltürk’te yayınlanan ‘Top Bizde’ programında, Galatasaray’ın Schalke maçına Drogba, Burak Yılmaz ve Sneijder ile sahaya çıktığı takdirde eleneceğini dile getirmiş; sarı kırmızılıların Schalke’yi geçmesiyle sosyal medyada en çok konuşulan isim olmuştu.

Sergen Yalçın sözlerine açıklık getirirken, Schalke maçını yorumladı ve şans faktörünün Galatasaray’ın yanından olduğunu söyledi. Sergen Yalçın, Drogba ve Sneijder hakkında da görüş bildirdi.

Yalçın, “Drogba’nın maç seçtiğini düşünüyorum. Eskişehirspor ve Gençlerbirliği maçında ayakta duramayan Drogba, Schalke maçında savunmaya gelip kaç tane top çıkardı. Amrabat- Sneijder değişikliği Galatasaray’ın oyunda kalmasını sağladı. Galatasaray öyle devam etse 2-3 gol daha yerdi. Sneijder oynadığı süre boyunca hiçbir şey yapmadı. Şans faktörü bir milim Schalke’nin yanında olsaydı farklı olurdu. Açık ve net söyledim. Bu kadronun işi çok zor. Bu kadro gol yemeden maç bitiremez. Bu kadro gol atamadığı sürece de maç kazanamaz. Benim söylediğim her şey maçta gün yüzüne çıktı. Dediklerimin arkasındayım. Sneijder-Amrabat değişikliği olmasaydı iş çok farklı olurdu. Galatasaray çok şanslıydı. İnsanlar negatif işlerden nemalanmayı seviyor. Yorum yapmak kolay iş değil. Elindeki donelere göre konuşuyorsun. Yorumcu olarak sahadaki ekstra işleri bilemeyiz. Galatasaray tur atladığı için en çok mutlu olanlardan bir tanesi benim. Schalke’nin tur atlamasını mı isteyeceğim. İki takımımız da tur atlamış mutluyum” dedi.

Real Madrid eşleşmesini de yorumlayan Sergen Yalçın, “Galatasaray turu geçemezse kimse niye geçemedin demez, kimse de hesap sormaz. Malaga ve PSG gelse iyi olurdu. Galatasaray’ın işinin kolay olduğunu söyleyemem. Real Madrid, Şampiyonlar Ligi’ni çok istiyor. Galatasaray grubunda 3 maçta 1 puan aldığında Galatasaray bu gruptan çıkar demiştim. Galatasaray Madrid’i elerse mucize olur. En fazla yüzde 10 şansı var. Fenerbahçe’nin şansı Galatasaray’dan daha fazla. Elensen kimse bir şey demez, elersen futbol mucizesini gerçekleştirirsin. Galatasaray, Real Madrid’e ezilmez. Real Madrid’i savunma yaparak durduramazsın. Galatasaray, Real Madrid’e gol atar. Yeter ki yemesin. İki maçta da Galatasaray gol atmaya yönelik oynamalı. Real Madrid gol atmayacak bir takım değil. Atarsın ama adamlar 4-5 tane atıyorlar. O sıkıntı. Agresif oynayan oyuncuları var. diye konuştu.