SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılı ekibin tecrübeli defans oyuncusu Dany Nounkeu'nün hayat hikayesi film gibi… Fransa'da doğmasına rağmen Kamerun'a dönmek zorunda kalıyor. Ardından 17 yaşında yeniden doğduğu topraklara ayak basıyor. Yeteneği fark ediliyor ve Metz'le sözleşme imzalıyor. Ardından hocası geliyor ve “5. Lig'de oynar mısın?” diye soruyor. Reddetme lüksü olmayan Dany kabul ediyor ve 19 yaşında seviyesinin çok çok altında başlıyor macerasına. Ardından “Pau… Toulouse” derken, G.Antep macerası başlıyor. Ve son durağı G.Saray oluyor. 8 sene önce 5. amatörde top koşturan Dany Nounkeu 18 gün sonra ise Bernabeu çimlerine çıkıp G.Saray formasıyla Real Madrid'e karşı mücadele verecek.

‘TESADÜF DEĞİL’

Dany Nounkeu bu ilginç yolculuğunu ve Şampiyonlar Ligi'ndeki şanslarını Fransız basınına anlattı. Kamerunlu stoper “Bu seviyede Real Madrid gibi bir rakibin gelmesi normal. Bu kura şans eseri burada olmadığımızı ispatlamak için güzel bir fırsat. Savaşarak onları da eleyebiliriz” dedi. Dany, amatör liglerden çıkıp bu seviyeye ulaşmasını ise iki cümleyle özetledi: “Her zaman söylüyordum ama geldiğim noktaya bakınca daha da inanarak ifade edeceğim… Ben bir futbol mucizesiyim”

FİYATINI KATLADI

G.Antep’ten 3.3 milyon euroya kadroya katılan Dany Nounkeu gerek Süper Lig gerekse Şampiyonlar Ligi'ndeki oyunuyla fiyatını artırdı. Kamerunlu futbolcu için transfermarkt.de'nin biçtiği fiyat şu anda 4.5 milyon euro. G.Saray'da mutlu olduğunu her fırsatta dile getiren Dany ise takımdan ayrılmayı hiç düşünmüyor.

KAFKAS: KRİZ GEÇİRİYORDUM

Trabzonspor’un Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Antep'in başındayken birlikte çalıştığı Dany'nin riskli oyun tarzı üzerine “Top ona geldiğinde kalp krizi geçiriyordum” demişti. Dany “Bu benim oyun tarzım. İçimden ne gelirse yaparım. Çalım atmak da buna dahil” diye cevap vermişti. Dany, riskli oyun tarzıyla G.Saray formasıyla da kritik hatalar yaptı.

Egehan ŞENGÜL / AMK

Yayınlanma Tarihi:09:13,