SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak-Ronaldo, Drogba-Benzema, Sneijder-Mesut saha içinde kapışacak, saha dışında gözler Terim ile Mourinho'da olacak. Yakın dost olan iki hoca, yarı final için tüm kozlarını paylaşacak.

UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde belki de en çarpıcı eşleşme Real Madrid ile Galatasaray arasında. Yıldızlar sahada, dünya çapında iki teknik adam kenarda büyük bir savaş verecek. Yakın dost olan Fatih Terim ile Jose Mourinho ilk kez resmi bir maçta birbirlerine rakip olacak.

HAMİT İLE SELAM GÖNDERDİ

Sezon başında Hamit Altıntop'un Real Madrid'den Galatasaray'a transferine büyük kolaylık sağlayan Mourinho, dün eski talebesi ile telefonda konuştu. Portekizli hoca, çeyrek final eşleşmesini değerlendirdiği Hamit'e başarılar diledi ve arkadaşı Terim'e selamlarını iletmesini istedi.

 2002 YILINDA TANIŞTILAR

Fatih Terim ile Jose Mourinho arasındaki dostluk aslında 11 yıl önceye dayanıyor. 2002 yazında UEFA Elit Teknik Direktörler Semineri'ne katılan ikili, o günden beri iletişimlerini hiç kesmedi. Öyle ki Mourinho sadece Hamit'in değil ara transferde Sneijder ve Drogba'nın da Galatasaray'a gitmesinde önemli rol oynadı. Dün AMK'ya kısaca kurayı değerlendiren Fatih Terim, “Çekebileceğimiz en zor takımı çektik. Bugüne kadar birçok zorluğun üstesinden geldik. İmkansız diye bir şey yok. Sadece zaman alır” dedi.

WESLEY SNEIJDER PİŞMAN EDECEK!

Jose Mourinho'nun tavsiyesiyle ara transferde Galatasaray'ı tercih eden Wesley Sneijder, hem eski hocasına hem de eski takımına rakip olacak. 2007-09 sezonları arasında Real Madrid'de oynayan Sneijder, Mourinho'nun ısrarlarıyla Inter'e transfer olmuş ve Portekizli hoca ile üç kupalı şampiyonluğa koşmuştu.

Geçmişe gidildiğinde Hagi, Baliç ve Conceicao, Hamit ile Sneijder gibi Real Madrid kariyerlerinin ardından Galatasaray'ın yolunu tuttu.

ESKİ DOSTLAR BULUŞUYOR

Dün GS TV'ye kurayı değerlendiren Hamit, “Real Madrid'in Şampiyonlar Ligi performansı analiz edilirse; Manchester United'ı elediler, biraz şanslıydılar. Tartışılmaz onlar favori olsa da bir ihtimal olduğunu düşünüyorum. En azından Barcelona'dan daha iyi bir kura olduğunu düşünüyorum” dedi. Schalke maçında şeytanın bacağını kıran ve golle tanışan Hamit, “Kötü kura değil. İlk maçtan güzel bir sonuçla ayrılırsak, içeride kendi taraftarlarımızla iyi şeyler yapacağımıza inanıyoruz. Eski takım arkadaşlarımı ve Mourinho'yu yeniden görmek güzel olacak” diye konuştu.

 RUI COSTA: ŞANSLAR EŞİT

Fatih Terim ile Fiorentina ve Milan'da çalışan eski futbolcu Rui Costa da GS TV'ye konuştu. Vatandaşı Mourinho'yu da yakından tanıyan Portekizli efsane, “Galatasaray benim merakla takip ettiğim takımlardan biri. Çünkü başlarında Fatih Terim gibi çok büyük bir teknik direktör var. Jose Mourinho ve Fatih Terim, çok farklı stillere sahip iki antrenör. Bu iki büyük futbol adamının kapışmasından çok güzel bir futbol çıkacak” ifadelerini kullandı.

Egehan ŞENGÜL/AMK