SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cimbom çok zor bir ekiple eşleşti, işi kolay değil. Ancak futbol sürprizlere açık bir oyundur. Kalbim tabii ki Cimbom'la. İnşallah nisanda Aslan, mayıstaki kupa finalinde biz güleriz.

Arda Turan… Atletico Madrid forması giyse de her zaman G.Saray'ı kalbinde taşıyan bir futbolcu… Milli yıldız, sarı-kırmızılıların Real Madrid ile eşleştiği çeyrek final kurası sonrası AMK'ya çok özel açıklamalar yaptı. İspanya Ligi'nde eflatun-beyazlılara karşı mücadele eden Arda, Los Galacticos'un çok güçlü bir rakip olduğunu belirtip, futbolun da sürprizlere açık olduğunun altını çizdi. Kırmızı-beyazlı ekipte 10 numaralı formayı giyen başarılı oyuncu, “Real Madrid'in nasıl bir takım olduğu hakkında çok konuşmaya gerek yok. Cimbom'un işi zor, kolay bir rakiple eşleşmedi. Zaten bu seviyeye gelmiş takımlar için artık rakip seçme gibi bir lüks olamaz. Kalbim tabii ki Galatasaray'la… İşlerinin kolay olduğunu söyleyemeyiz. Ama futbolun sürprizlere açık bir oyun olduğunu da unutmamak gerekir. İnşallah nisan ayındaki maçlarda Galatasaray turu geçer, mayıs ayında yapılacak İspanya Kral Kupası finalinde de Atletico Madrid olarak zafere uzanan taraf biz oluruz” diye konuştu.

KOLEKTİF OYNUYORLAR

Real Madrid'in bireysel yıldızları ön planda olan bir ekip gibi gözükmesine rağmen kolektif futbol anlayışını çok iyi uyguladığını söyledi. Arda Turan, Galatasaray'ın çeyrek final ilk maçında alacağı bir beraberliğin İstanbul'daki rövanş öncesi büyük bir avantaj sağlayacağını da ifade etti.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK