SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'de herkes Volkan Demirel'in performansındaki düşüşü merak ediyor. Geçen sezonlarda çıkardığı toplarla takımına büyük katkılar sağlayan milli kalecinin son haftalardaki şaşırtıcı halinin altında sezon başında omuzunda yaşadığı sakatlığın yattığı bildirildi.

Galatasaray ile oynanan Süper Kupa finalinde sol omuzunda yırtık tespit edilen tecrübeli file bekçisinin ameliyat olması gerekiyordu. Ancak Volkan sezonu kapatacağı için operasyonu reddetti. Yapılan tedavi ve iğnelerle maçlara çıkan milli oyuncu kısmen iyileşse de form çizgisi giderek aşağıya indi.

Volkan'ın omuzundaki problem yüzünden yeterince çalışamadığı, maçlarda daha ciddi bir sorunla karşılaşma korkusu yaşadığı belirlendi. Bu yüzden sahada ürkek ve çekingen davranan, hareket kabiliyeti çok sınırlı olan milli kalecinin tüm hareketleri kontrollü yapmaya çalışması ciddi hataları da beraberinde getiriyor. Omuzunun üzerine her düştüğünde tedirgin olan Volkan'ın psikolojik olarak da sıkıntıya girdiği, ancak Fenerbahçe'yi zor dönemeçte yalnız bırakmamak için fedekarlık yaparak sahaya çıktığı kaydedildi.

Milliyet.com.tr