SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Çamdalı: Evimizdeki başarılı sonuçlara bir yenisini ekleyeceğiz. Düşme korkusu kesinlikle yaşamıyoruz. Buradan çıkacağız.

Serdar Kurtuluş: İki takım açısından da zor olacak. Deplasmandaki ilk galibiyetimizi almak istiyor. 90 dakika boyunca savaşacağız.

Süper Lig'de 26. haftanın en kritik maçlarından biri tartışmasız Ordu'da oynanacak. 29 puanda olan ve küme düşme hattında yer alan Orduspor ile Gaziantepspor, 19 Eylül Stadı'nda kozlarını paylaşacak. Zorlu 90 dakikaya sayılı saatler kala AMK, iki takımın kaptanlarına ulaştı. Ev sahibinin istikrar abidesi oyuncusu Ali Çamdalı, “Evimizdeki başarılı sonuçlara bir yenisini eklemek istiyoruz. Ancak bu mücadele bizim için final değil, çünkü evimizde oynayacağımız başka maçlar da olacak. Düşme korkusu ise kesinlikle yaşamıyoruz. Biliyoruz ki bu takım kaliteli ve iyi oynuyor. Ligde zaten 10. sıranın altındaki tüm takımlar tehlike hattında. Biz taraftarımızın da desteğiyle kazanıp, rahatlayacağız. Tüm oyuncular olarak işin ciddiyetinin farkındayız. Bir an önce ligdeki kritik konumdan çıkacağız” dedi.

‘BU TAKIM LİGDE KALACAK’

Gaziantepspor'un kaptanı Serdar Kurtuluş ise, “İki takım için de zor olacak. Artık her puan altın değerinde. Biz henüz deplasmanda galip gelemedik. Ordu'da ilki başarıp, 3 puan kazanmak amacındayız. 90 dakika boyunca savaşacağız ve elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Bu takım ligde kalacak” diye konuştu.

ORDU’DA SON DAKİKA 

Zor­lu kar­şı­laş­ma ön­ce­si Or­dus­po­r'­da sa­kat ve ce­za­lı oyun­cu bu­lun­mu­yor, ta­kı­mın mo­ra­li de ga­yet ye­rin­de. Tek­nik di­rek­tör Hec­tor Cu­pe­r'­in sa­ha­ya hü­cum­cu bir 11'le çık­ma­sı bek­le­ni­yor. Öte yan­dan Baş­kan Ne­dim Türk­men, mev­cut 19 Ey­lül Sta­dı'nın ka­pa­si­te­si­ni 30 bin ki­şi­ye çı­ka­ra­cak­la­rı­nı müj­de­ler­ken, Bog­dan Stan­cu da Ro­man­ya Mil­li Ta­kı­mı'nın kad­ro­su­na çağ­rıl­dı.

ANTEP’TE SON DAKİKA

Gaziantepspor dün sabah yaptığı son idmanın ardından uçakla Samsun'a gitti ve kampa girdi. Kırmızı-siyahlı takımda Muhammet ile Yasin sakat, Turgut Doğan Şahin ise cezalı. Serdar Bayraktar ve Orhan Gülle'nin de durumu belirsiz, ancak 18 kişilik kadroda yer bulmaları zor. Teknik direktör Bülent Uygun, “Akılcı ve disiplinli bir şekilde oynayacağız” dedi.

Safa Can KONUKSEVER/AMK