SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Kompany’yi çok aradık’

Manchester City'nin teknik patronu, Vincent Kompany'nin yokluğunu telafi edemedikleri için Manchester United'ın 12 puan arkasında kaldıklarını düşünüyor.

Güncellenme: 15:08, 16/03/2013
‘Kompany’yi çok aradık’

Premier Lig’de Manchester United’ı 12 puan geriden takip eden Manchester City’de teknik direktör Roberto Mancini, takım kaptanı ve savunmanın bel kemiği Vincent Kompany’nin sakatlıklardan kurtulamamasının kendilerine pahalıya patladığını söyledi.

26. Ocak’tan bu yana forma giyemeyen ve bu sezon sadece 15 maçta oynayan Belçikalının eksikliğini çok hissettiklerini söyleyen İtalyan çalıştırıcı, “Muhtemelen bir hata yaptık. Transferin bitmesine daha 4 gün vardı ve Kompany’nin durumunu biliyorduk. Başka bir stoperi daha kadromuza katmamız gerekliydi.” diye konuştu.

Kompany’nin 45 gün gibi uzun bir süre sakat kalacağını düşünemediklerini ifade eden Mancini, “Vinnie’nin bu kadar uzun süre sakat kalacağını hesap etmedim. Vincent, sonunda koşulara başladı, Umarım Newcastle’da oynayabilir.” dedi.

Tecrübeli teknik direktör önlerinde sadece tek bir lig maçı olduğunu, ardından milli maçların başladığını hatırlatırken, “Kompany antrenman yaparken yoruldu. Baldırlarında ağrısı devam ediyor. Sezon sonuna kadar sakatlanmadığına eminim, ama baldır sakatlıkları da ciddi olabiliyor. Eğer adam gibi iyileşmezseniz, o bölgeler uzun süre daha nüks edebiliyorlar. Bu sebeple en geç milli maçlardan sonra bize katılacağından şüphem yok.” yorumunu yaptı.

6. Nisan’da oynanacak Manchester derbisine kadar Kırmızı Şeytanlar’ın puan kaybetmesini umduğunu da açıkça söyleyen Mancini, “United önce evde Reading’le ardından da Southampton deplasmanında oynayacak. Derbiyi 7-9 puan arası bir farkla oynarsak güzel olur. Çünkü derbiden sonra United’ın önünde 3-4 tane daha zorlu maç var.” şeklinde konuştu.

Manchester City, geçtiğimiz sezon da geriden gelerek şampiyonluğu Manchester United’ın elinden kapmıştı.