SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İzmirliler yarınki derbi için nefeslerini tuttu… PTT 1. Lig'in 26. haftası Play-Off'u hedefleyen Karşıyaka ile düşmeme mücadelesi veren Göztepe’nin mücadelesine sahne olacak!

KARŞIYAKA CEPHESİ

Karşıyaka’da uzun süredir yaşadıkları sıkıntıları antrenman boykotuyla duyurmaya çalışan futbolcuları, Göztepe maçı öncesi hırs bastı. Bir günlük eylemin ardından sorunları rafa kaldırıp büyük bir hırsla çalışmaya başlayan yeşil-kırmızılılar, derbiyi kendilerini bir kez daha kanıtlayıp Play-Off hattına yerleşme fırsatı olarak görüyor. Futbolcuların aralarında yaptıkları toplantıda, “Göztepe son dört derbide bizi mağlup edemedi. Maç sonunda kimse çıkıp, “Boykot yaptılar, yenildiler' demesin. Canımızı dişimize takıp kazanalım” sözleriyle galibiyet andı içtiği öğrenildi.

ARSLAN’DAN MOTİVE

Öte yandan birikmiş alacaklarını isteyen Banahene ile özel olarak görüşen teknik adam Cihat Arslan, Ganalı'yı motive etti. Emre Toraman ve Tayfun'un cezalı; Ersin'in sakat olduğu ekipte hafif sakatlıkları bulunan Mustafa ve Erdi'nin durumu ise belirsiz…

GÖZTEPE CEPHESİ

Ligde istediği sonuçları alamayan ve 26. haftaya düşme hattında giren Göztepe ile Play-Off'a kalma hesapları yapan Karşıyaka, yarın 19.00'da Atatürk Stadı'nda karşı karşıya gelecek. Hüseyin Sabancı'nın yöneteceği müsabaka için Göztepe'de sakat futbolculardan iyi haber gelmesi kurmayları sevindirdi.

Adana deplasmanına götürülmeyen Ali Bilgin, Dilaver ve grip olan Ergin tamamen iyileşti. Arka adalesinde sıkıntısı olan Halil'in de yarın akşam oynayabilecek durumda olduğu açıklandı. Belindeki problem nedeniyle iki hafta daha sahalardan uzak kalacak kaleci Kazım ile dizindeki sakatlığı ciddi olan Paulinho dışında eksik kalmadı.

YOĞUN ÖNLEM

Yönetim derbi için 26 bin 200 bilet bastırırken Karşıyakalılar'a Mersinli tarafındaki kale arkasına ayrıldı. Olayların önüne geçmek için de 1200 kişilik tampon bölge oluşturulacak.

Yayınlanma Tarihi:10:24,