SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA.com'un manşetinde yer alan haberde sarı-kırmızılıların dikkat çekici ve güçlü bir rakip olduğu konusunda bilgiler verildi. UEFA.com, Real Madrid'in dış ilişkiler sorumlusu ve eski efsanevi futbolculardan Emilio Butragueno'nun ve yardımcı antrenör Karanka'nın Galatasaray hakkında görüşlerine de yer verdi.

“GALATASARAY BÜYÜK BİR KULÜP”

Galatasaray'ın çok büyük bir kulüp olduğuna vurgu yapan Butragueno, “Galatasaray çok kaliteli futbolculara sahip bir takım. Ayrıca kadrosunda Sneijder ve Drogba gibi önemli isimler var. Çok mücadeleci bir takım. Dikkatli olmalıyız” yorumunda bundu. Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in yardımcılığını da yapan Butragueno, 2001 yılında Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Galatasaray ile karşılaştıklarını belirterek, “Yanlış hatırlamıyorsam o zaman deplasmanda 3-2 yenilip evimizde Raul’un golleri ile 3-0 yenmiştik” şeklinde konuştu.

“ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE DAHA FAZLA ADAPTE OLDUK”

Bu sezon Şampiyonlar Ligi kupasını 10. kez kazanmak için kendilerine hedef koyduklarını belirten Emilio Butragueno, “Şampiyonlar Ligi her zaman çok önemli bir turnuva. Bu yıl ligdeki hedefimizden biraz uzaklaştık. Bu yüzden Şampiyonlar Ligi'ne daha fazla adapte olmuş durumdayız” diye konuştu.

Real Madrid yardımcı antrenörü Karanka da Galatasaray'ın önemli bir rakip olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi. UEFA'nın sitesinde yer alan haberde ayrıca Galatasaray’ın daha önce de Real Madrid’le 3 kez karşılaştığının hatırlatılırken, 2001 yılında İstanbul’da oynanan ve sarı-kırmızılıların 2-0 geriden gelerek 3-2 kazandıkları maçın ayrıntıları da verildi.

Yayınlanma Tarihi:15:16,