SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sermaye artırımı, Yandex, kombineler derken son olarak Toyota ve Acıbadem ile de anlaşan siyah-beyazlıların başkanı, “Avrupa lisansı konusunda sıkıntı çıkmayacak” diye konuştu.

Beşiktaşlılar, bir yandan ezeli rakipleri Avrupa kupalarında üst tur keyfi yaşarken bu sezon kupalardan men edilmenin üzüntüsünü daha derinden hissediyor. Diğer yandan da önümüzdeki sezon da aynı sıkıntıyı yaşamamak için adeta dua ediyor. 31 Mart‘a kadar futbolcular ve kurumlara yaklaşık 35 milyon TL ödemesi gereken siyah-beyazlı kulüp, bu sıkıntıyı atlatmak için önemli adımlar atıyor. 75 milyon TL beklenen sermaye artırımı SPK'ca onanan Beşiktaş, başka önemli gelir kalemleri de elde etti.

TOYOTA’DAN 3 MİLYON EURO

İnternet tarayıcısı Yandex ile anlaşan siyah-beyazlılar, bu sözleşmeyi pazartesi günü resmileştiriyor. Ayrıca forma göğüs reklamı sponsoru Toyota ile de görüşen Beşiktaş Yönetimi haziranda yapılması gereken yeni sezon ödemesini de erkene aldı. 3 milyon euroluk bedel, mart ayı sonuna kadar külübün hesabına yatırılacak.

ACIBADEM’DEN 1 MİLYON EURO

Bir diğer gelir kapısı ise Fulya'dan çıktı. Fulya Tesisleri'nin yanında 3 bin 600 metrekarelik boş alan için Acıbadem grubuna kiralayan kulüp, yıllık 1 milyon euroluk kira bedelini de peşin alacak. İnönü'deki son 4 maça yönelik çıkan kombinelerde de 6 bin sayısına yaklaşanı ve gelir olarak 800 bin TL'yi kasasına koyan Beşiktaş, tüm bu kalemlerin birleşimi ile mart ayı sonuna kadar borçlarından kurtulacak ve Avrupa lisansı alacak.

FİKRET ORMAN İNANIYOR

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Avrupa lisansında sıkıntı olmadığını belirterek, “Çok problemli bir süreçten geliyor. O süreç hala devam ediyor. Her gün yeni bir şey çıkıyor. Biz elimizden geleni gösteriyoruz, Avrupa'ya gideceğiz. Sermaye arttırımından gelen parayı da yeni transferler için değil, Beşiktaş'ın yeniden yapılanması için harcayacağaz” yorumun yaptı.

Ersoy ÖZDEM/AMK