SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalyanlar, Galatasaray'daki üçüncü döneminde ilk sezonunda kupayı kaldıran, bu sezon ise takımını Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale taşıyan Fatih Terim'in peşini bırakmıyor. 2000 yılında UEFA Kupası'nı kaldırdıktan sonra İtalya'da Fiorentina'nın başına geçen ve kısa sürede büyük başarı sağlayan Terim, ertesi sezon büyük bir hayalini gerçekleştirerek Milan'a geçmiş, ancak işler istediği gibi gitmeyince Türkiye'ye geri dönmüştü.

İTALYA’YI SEVİYOR

İşte o günden bu yana kalbinin bir yarısı hep Çizme'de kalan ve “ikinci vatanım İtalya” diyen İmparator'un karşısına yine benzer tekliflerin çıktığı öğrenildi. Schalke maçından tarihi bir zaferle çıkan Terim, özellikle bu sezon istediğini bulamayan bazı İtalyan kulüplerinin gözdesi haline geldi. İtalyan menajer Moreno Roggi'nin İmparator'un transferi için birçok kulüpten randevu telefonu aldığı ve İmparator'un kararını beklediği belirtildi.

HAZİRAN’I BEKLİYOR

Başkan Ünal Aysal ile göreve gelirken 3 yıl için opsiyonlu olarak anlaşan ancak her sezon sonunda ise karşılıklı olarak sözleşmesini fesh etme hakkına sahip olan teknik adamın, şimdilik menajerinden gelen tüm talepleri geri çevirdiği ve sezon sonunu beklediği ifade edildi. Fatih Terim, son kararını sezon sonunda verecek. ‘İmparator'un peşinde olan kulüpler arasında başta Roma olmak üzere İnter ve Lazio gibi takımların da olduğu öğrenildi. (Habertürk Gazetesi)