SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Galatasaray'ın tarihi başarısına kayıtsız kalmadı. Erdoğan, Schalke maçını izledikten sonra telefona sarıldı ve Fatih Terim'i aradı. Terim'i tebrik eden Erdoğan, başarılarından dolayı futbolcuları kutladı.

TOULOUSE KULÜBÜ UMUT’U UNUTMADI

Umut Bulut'un Almanya'da skoru belirleyen golü atması, Fransa'da da yankı uyandırdı. Umut'un bonservisini elinde bulunduran Toulouse, sezon başında sarı kırmızılı takıma kiraladığı oyuncuyu, resmi twitter hesabından kutladı.

FERRARİ VE CAHİLL CİMBOM’U KUTLADI

Bir dönem Beşiktaş forması giyen Matteo Ferrari ve kariyerine şu an ABD'de New York Red Bulls takımında devam eden Avustralyalı Tim Cahill twitter adreslerinden Galatasaray'ı tebrik etti.

KAYSERİ RESMİ SİTESİNDEN TEBRİK ETTİ

Pazar günü Kadir Has'ta Galatasaray'ı ağırlayacak Kayserispor, resmi sitesinden şu açıklamayı yaptı: “Galatasaray'ın bu büyük başarısını gönülden kutlar; Türk futbolu adına teşekkür ederiz. Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde başarılar dileriz.”

FUTBOL FEDERASYONU MESAJ GÖNDERDİ

TFF (Futbol Federasyonu) de Galatasaray'ı kutladı: “Galatasaray'ı tebrik eder, bu başarıda emeği geçen futbolcuları, teknik ve idari kadro ile birlikte tüm Galatasaray camiasını kutlarız. Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde başarılar dileriz.”

FİKRET ORMAN VE AYKUT KOCAMAN

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman da ezeli rakipleri Galatasaray'ı Schalke'yi elediği için kutladı.