SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Meazza’da ırkçı saldırı

Andre Villas-Boas, Meazza'da bir kesim Inter taraftarının Adebayor ve Naughton'a maymun tezahüratı yapılmasının ardından UEFA'yı göreve çağırdı.

Güncellenme: 09:30, 15/03/2013
Meazza’da ırkçı saldırı

Tottenham’ın Portekizli teknik adamı Andre Villas-Boas, Meazza’da taraftarların Emanuel Adebayor ve Kyle Naughton’a ırkçı tezahüratlar yapmalarının ardından UEFA’nın konuyla ilgili bir yaptırım uygulaması gerektiğini söyledi.

Maçın normal süresinde Inter’e 3-0 mağlup olan, fakat uzatmalarada Togolu golcü Adebayor ile golü bulan ve 4-1 mağlup olmasına rağmen tur atlayan Tottenham’da maçın bitiş düdüğünün ardından golcü oyuncu mikrofonlara konuşmayı kabul etmedi.

Portekizli çalıştırıcı ise kızgınlığını saklamadı ve UEFA’yı göreve çağırdı. Inter için zorlu bir maç olduğunu söyleyen Boas, “Inter adına çok zor bir maçtı. Bunu görebiliyorduk, fakat o tezahüratları hepimiz duyduk, hem de çok net. Oyun ne gidişatta olursa olsun böyle şeyler asla yapılmamalı ve bu olaylardan kaçınılmalı” diye konuştu.

Lazio ile de sorunlar yaşayan Tottenham, İtalyan taraftarların ırkçılık yapmasının ardından 150.000 avro para cezasına çarptırılmıştı. Bununla birlikte kısasa kısas giden Tottenham taraftarı yüzünden İngiliz ekip de İngiltere’de oynanan maçın ardından ceza almıştı.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:09:29,