SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi’nde Schalke’yi eleyen G.Saray’da gözler yarın çekilecek olan kuraya çevrildi. Kura öncesinde camia çeyrek finalde istedikleri rakip hakkında görüş bildirirken bu konuda Fatih Terim ilk kez konuştu.

Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Fatih Terim ile Schalke maçının ardından telefonda görüştüğünü ve Terim’in Malaga ya da Juventus’u istediğini kendisine söylediğini kaleme aldı. İşte Altaylı’nın köşe yazısından ilgili bölüm:

“Fatih Hoca da keyifliydi telefonda. Uzun zamandır duymadığım kadar keyifli. “İnşallah Malaga-Porto eşleşmesinden biri çıkar kurada” dedim. Porto’yu daha çok isterim, ama Juventus da uyar. Gider güzel makarna yeriz. Abdurrahim Albayrak’ı sınırda tutuklatırız. Turu da geçer, yarı finalist olarak geliriz inşallah” dedi. (Abdurrahim Albayrak’ı sınırda tutuklatma esprisini alttaki yazıda anlatacağım.)

Terim, Juventus veya Porto’yu istiyorsa onlardan biri çıkar. Merak etmeyin… Geçen hafta eski Başkan Faruk Süren, Ali Dürüst ve Burak Elmas’la yemek yerken Ali Dürüst’ün söyledikleri aklıma geldi Terim’le konuşurken. Galatasaray’ın, ama hakiki Galatasaray’ın özelliklerini en iyi bilenlerden biri olan Ali Dürüst, “İyi ki Terim var. O olmazsa işimiz çok zordu” demiş, nedenini şöyle anlatmıştı: “Senin, benim, bizim bildiğimiz Galatasaray yapısını bugün artık çok az Galatasaraylı biliyor. Terim de o eski, bizim bildiğimiz Galatasaraylılardan. Onun da Galatasaray denince gözleri parlıyor.

O da bizimle aynı Galatasaray’ın özlemi içinde. Başka bir hocayla bugünkü yapı içinde bu başarıyı, bu Galatasaray havasını bulamazdık. Yaptığımız en doğru iş oldu Terim’i getirmek.” Dürüst’e katılmamak mümkün değil. Terim’i zaman zaman teknik, taktik olarak eleştirebilirsiniz ama hastayı en iyi tanıyan doktor olarak, en iyi reçeteyi hep o yazmıştır. Galatasaray ne zaman hastalansa en iyi doktoru Terim’dir.”