SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takımda 1 yıl daha kalmak için takımın kalitesini arttırması gerektiğini düşünen Radamel Falcao’nun yolu bu yaz Atletico Madrid ile ayrılacak gibi görünüyor. Ekonomik olarak sorunlar yaşayan kulüp için bu da hiç kolay görünmüyor.

Ada basınında çıkan haberlere göre Chelsea Kolombiyalı golcüyü önümüzdeki yıl kadrosuna katabilmek için büyük uğraş veriyor. Hatta Londra temsilcisi geçen yaz 55 milyon euroluk teklif yapmış ancak reddedilmişti. Atletic Madrid yönetimi de Falcao’yu ellerinde tutamayacaklarını bildikleri için oyuncunun fiyatını belirlediler.

55 milyon euroya satmadıkları Falcao’yu 60 milyon eurodan aşağıya kesinlikle satmama kararı alan yönetimin tek endişesi oyuncunun ezeli rakipleri Real Madrid’e transfer olması. Hatta Kolombiyalı oyuncunun sözleşmesinde ilginç bir madde bulunuyor: “AntiMadrid Kuralı”.

Bu maddeye göre Falcao eğer Real Madrid’e gitmek isterse Real Madrid 15 milyon euro fazla ödemek zorunda. Yani Falcao’nun bonservisi 60 milyon euro iken bu değer Real Madrid için 75 milyon euro. Atletico Madrid’in önemli bir yöneticisi ise “Falcao gelecek yıl kesinlike Real Madrid’de oynamayacak” ifadesini kullandı.

gazetevatan

Yayınlanma Tarihi:19:19,