SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında kendi sahasında Gaziantepspor ile oynayacağı maçtan 3 puanla ayrılarak kötü gidişe dur demek istiyor.

Orduspor Basın Sözcüsü Levent Yıldırım, Gaziantepspor ile çok önemli bir maça çıkacaklarını belirterek, “Çok güçlü ve iyi bir kadro olmamıza rağmen geçtiğimiz haftalarda çok büyük istemediğimiz şanssızlıklar yaşadık. Şu anda 15. sıradayız, 29 puanımız var ve önümüzde 9 maç kaldı. Kalan bu maçların hepsi bizim için çok önemli, bu maçların tamamını almak gibi bir yol haritası çizdik. Bizim hedefimiz bu lig’de kalmak, burada kalabilmek içinde bu puanlar almalıyız. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Artık bundan sonra var gücümüzle mücadele edeceğiz, bütün futbolcularımız bunun bilincindeler. Çok iyi bir ekip olmamıza rağmen gerçekten bu sezon çok büyük şanssızlıklar yaşadık, kart cezaları sakatlıklar gibi şanssızlıklar bizim yakamızı bırakmadı. Orduspor olarak şunu biliyoruz ki, kalan bütün maçları alabileceğimiz güçteyiz. Yeter ki futbolcularımız buna inansınlar. Şu anda ciddi manada taraftar desteğine de ihtiyacımız var. Bu zamana kadar yanımızda olan taraftarlarımızın daha ciddi olarak bundan sonrada yanımızda olmalarını istiyoruz. Futbolcularımız bunu daha çok hissedecektir. Gaziantepspor maçına çok iyi hazırlanıyoruz. Ciddi hazırlıklarımız var. Bilet fiyatlarında ciddi bir indirim yapılmıştı, kale arkası 2 lira, açık tribün 5 ve kapalı tribün 10 liraya olmak üzere bir düşüş yaptık. Daha önceki haftalarda da böyle bir indirim yapmıştık. Bundan dolayı taraftarlarımızın çok yoğun bir ilgisi olduğunu gördük. Şimdiye kadar yarıdan fazla biletimiz satıldı, 2 bin 500 koltuk boşta onları da, maç saatine kadar dolacaktır. Coşkulu bir maç olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Takımda sakat ve cezalı oyuncu olmamasının büyük bir avantaj olduğunu ifade eden Yıldırım, “Şu anda tam kadro hazırız, sakatlık vesaire hiç bir sorun yok. Tam kadro bu haftaya çıkacağız. Bizim için çok önemli olan bu maçı 3 puanla kapatıp aynı şekilde aynı kararlılıkla aynı düzenle devam edeceğiz. Biliyorum ki; güzel bir maç olacak, üç puan alıp şuan bulunduğumuz yerden daha yukarılara çıkacağız” şeklinde konuştu.

Ayrıca Levent Yıldırım, maç biletlerinin büyük çoğunluğunun satıldığını sözlerine ekledi.