SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tottenham’ın genç orta saha oyuncusu Lewis Holtby, takımını Londra’nın en iyisi yapma konusundaki kararlılığını dile getirdi.  22 yaşındaki oyuncu, “Tottenham çok büyük bir kulüp. Almanya’da kulüp bu şekilde görülmüyor, ancak insanların buraya gelmesi ve bunu gözleriyle görmesi gerek. Çok iyi bir takımız ve iyi bir takım ruhuna sahibiz. Hepimiz oldukça profesyoneliz. Kadromuzdaki kalite düşünüldüğünde, küçümsenmemesi gereken bir takımız. Bu sezon Avrupa Ligi’ni kazanabileceğimizi hissediyorum. Yine de önümüzde uzun bir yol var. Hedefimiz ise Şampiyonlar Ligi’nde oynamak ve Tottenham’ı Londra’nın en iyisi yapmak.” ifadelerini kullandı. Son 9 maçında 10 gol atan takım arkadaşı Gareth Bale’e de değinen Holtby, “O sessiz ama çok profesyonel bir oyuncu. Diğer yandan şakalaşmayı da seviyor ve çok iyi bir insan. Ayakları her zaman yere basıyor ve çok çalışıyor. Tam bir spor hayvanı. Hiç fazla kilosu yok ve çok büyük. Ayrıca topa da bir at gibi vuruyor! Sezon henüz bitmedi ve Gareth birkaç gol daha atmaya kararlı.” dedi.

Tottenham’ı tercih etmesinde Andre Villas-Boas’ın büyük etkisi olduğunu ifade eden genç yıldız, “Daha ilk konuşmamızda beni etkiledi. Beni takımında görmek istiyordu. Konuşmalar çok iyi geçti. Genç yaşına rağmen oldukça tecrübeli bir antrenör. Takımına çok yakın. Bazen takımdaki herhangi biri gibi olabiliyor ama aynı zamanda çok sert birine de dönüşebiliyor. Otoriteyi sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Milli takım hakkında da konuşan Alman oyuncu, Joachim Löw’ün planları arasında yer alabilmek için bu yaz oynanacak 21 yaş altı Avrupa Şampiyonası’nı bir fırsat olarak gördüğünü söyleyerek, “Bazı diğer milli takım oyuncularının baştan başlamasına gerek yok. Ancak ben Tottenham’da kendimi göstermek için elimden geleni yapacağım. Ancak öncelikle bu yaz İsrail’de oynanacak U-21 şampiyonası var. Önce orada kendimi kanıtlamalıyım.” şeklinde konuştu.

Goal.com