SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kutsal ittifak

Başkan Sadri Şener, Bursa’da sadece bordo-mavili futbolculara değil, F.Bahçe maçında haksızlığa uğradığına inandığı yeşil-beyazlı kulübe de destek verecek.

Güncellenme: 10:34, 14/03/2013
Kutsal ittifak

Takımın kötü gidişi nedeniyle bu sezon taraftarlarla yıldızı bir türlü barışmayan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, haftalar boyunca Avni Aker'e uğramamıştı. Karadeniz ekibinin, ligin 13. haftasında Eskişehirspor'a 3- 0 yenildiği maçta yapılan kötü tezahüratlar yüzünden 70. dakikada stadı terk eden Şener, uzun süre Trabzon'da maç izlemedi. Tabii bunda başkanın aldığı hak mahrumiyeti cezasının payı da büyüktü. Ancak cezası bitmesine rağmen yine bir süre Avni Aker'e gelmeyen Şener, 22. haftadaki Fenerbahçe karşılaşmasında şeref tribünündeki yerini aldı.

DERBİYİ İZLEMEDEN DÖNDÜ

Fakat arzulanan tablo yine gerçekleşmedi. Trabzonspor maçı 3-0 kaybederken, taraftarlar da Sadri Şener aleyhine tezahüratlar yaptı. Bu olay bardağı taşıran son damlaydı. Şener, gelecek sezona kadar Trabzon'da maç izlememe kararı aldı. Nitekim başkan, Beşiktaş derbisi öncesi Trabzon'a gelmesine rağmen yönetimle görüşüp derhal İstanbul'a döndü. Trabzon'a adeta küsen Şener, Bursa'ya ise gidiyor. Şener'in Bursa'ya hem Tolunay Kafkas ve bordo- mavili futbolculara güvenini göstermek hem de geçtiğimiz hafta oynadığı Fenerbahçe maçında haksızlığa uğradığına inandığı Bursaspor'a destek vermek için gideceği belirtildi.

‘BARİ ADIMI TAM SÖYLESELER’

Diğer yandan Trabzonspor taraftarından gördüğü tepkiler nedeniyle çok üzgün hisseden Şener'in, yakın çevresiyle bu konu hakkında dertleştiği öğrenildi. Şener'in kötü tezahüratlarla ilgili, “Bu kulüp için yaptıklarımdan sonra bana böyle tepkiler gösterilmesi gerçekten çok ağrıma gidiyor. Ben bu kulüp için hayatımı verdim ve bunları hak etmiyorum. Bir de benim için ‘Sadri istifa' diye bağırıyorlar. Bari adımı tam söyleseler. ‘Sadri Başkan' veya ‘Sadri Şener' deseler” diye sitemde bulunduğu ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:10:27,