SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vakıfköy Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, Altyapıdan Sorumlu Yönetici Necmettin Kocaman, İdari Asbaşkan İsmet Demirel ve Bursastore'lardan sorumlu yönetici Nejat Çölek katıldı Düzenlenen törende Ertuğrul Ersoy, kendisini 3 yıllığına profesyonel olarak yeşil beyazlı renklere bağlayan imzayı attı.

“AVRUPA KULÜPLERİ TAKİPTE”

İmza töreninde konuşan Altyapıdan Sorumlu Yönetici Necmettin Kocaman, “Ertuğrul kardeşimizi 3 yıl önce Gölcükspor'dan transfer ettik. Ertuğrul Ersoy, U16 kategorisinde 12 kez, U17'de ise 3 kez milli takım formasını giydi. Milli takımlarda 6, kendi liginde ise 16 golü bulunuyor. Avrupa kulüpleri tarafından takibe alınan ve bir çok kulüpten de teklif alan bir oyuncumuz. Bu da bizi bir kez daha gururlandırıyor” diye konuştu.

“BURASI ÇİFTLİK DEĞİL EĞİTİM YUVASI”

Altyapının her haliyle bir eğitim yuvası olduğunu vurgulayan Kocaman, “Bursaspor'un altyapısı bazı kesimler tarafından çiftlik gibi gösteriliyor ama ben burada bunu net bir şekilde söyleyebilirim ki, Bursaspor'un altyapısı bir çiftlik değil bir eğitim yuvasıdır. Altyapımızda tam gün çalışan doktorumuzla, fizyoterapistimizle, diyetisyenimizle ve psikologumuzla Bursaspor'un altyapısı Türkiye'nin en iyi altyapılarından biridir. Ben her platformda bahsettiğim gibi bizim altyapımızdan sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın bahsettiği oyuncular çıkacak ben bunu iddia ediyorum. Ben taşın altına elimi değil vücudumu koyuyorum. Ben yine iddialarımı yineliyorum, 3 yıl içerisinde Bursaspor'un A takımında altyapıdan gelen ve direk oynayan 5-6 oyuncu olacaktır. Ben bunları söylerken öncelikle altyapıdaki oyuncularıma ve hocalarıma güveniyorum. Bizim yöneticilik yaptığımız dönemde çiftlik denilen Bursaspor'un altyapısında biz Türkiye ve Avrupa şampiyonlukları yaşadık. Ben yaşadığımız bu başarılara güvenerek bu sözleri veriyorum” dedi.

“HOCALARIMIZ ERTUĞRUL'U İZLEDİ”

Gençlik Geliştirme Sorumlusu Faruk Korkmaz ise, Ertuğrul Ersoy'un Avrupa'nın bir çok kulübünden transfer teklifi aldığını belirterek, “Geçtiğimiz 3 yıllık süre zarfında büyük gelişim gösteren, kendi yaş kategorisinde ve bir üst yaş kategorisinde milli takımlarda oynayan bir oyuncumuz Ertuğrul. Bugün Enes Ünal ile birlikte Avrupa'nın bir çok kulübünden transfer teklifleri alıyor. Fakat bugün kendisiyle burada profesyonel mukavele imzalıyoruz. Ben buradan Gölcükspor yönetimine tekrar teşekkür ediyorum. Ertuğrul'un babası Hayrettin Ersoy'da burada bizimle yaptığı görüşmelerde çok samimi davrandı ve araya hiçbir aracı sokmadı ona da ayrıca teşekkür ediyorum. Ertuğrul'un gelişimine katkı koyan antrenörlerimize de çok teşekkür ediyorum. Ertuğrul için bu imzanın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“HER OYUNCUNUN HEDEFİ PROFESYONEL OLMAK”

Her genç oyuncunun hayalleri arsında profesyonel olmak olduğunu ifade eden genç oyuncu Ertuğrul Ersoy ise, “Öncelikle bana bu imkanları sağlayan kulübümüze, başta Necmettin Kocaman ve başkanımız İbrahim Yazıcı olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine, Faruk Hocamıza ve antrenörlerimize çok teşekkür ediyorum. Her genç futbolcunun hedefleri arasında profesyonel olmak vardır. Bende bu hedefimi bugün burada gerçekleştiriyorum. Fakat benim hedeflerimin sonu yok. Bundan sonraki hedefim büyük Bursaspor taraftarı önünde Bursaspor formasını en üst seviyede terletmek istiyorum. Beni bugünlere getirenin Bursaspor olduğunu çok iyi biliyorum ve Bursaspor'a olan borcumu ilerde terleteceğim formayla ödemek istiyorum” diye konuştu.