SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2-0 kaybedilen ilk maçın ardından Camp Nou’da Milan’ı 4-0 gibi farklı bir skorla mağlup eden Barcelona’da taraftarların çeyrek finalde rakip olarak kimi görmek istediği belli oldu.

Barcelona’ya yakınlığıyla bilinen spor gazetesi El Mundo Deportivo, internet sitesinde yaptığı ankette Barcelona taraftarlarına “Çeyrek finalde rakip olarak kimi görmek istersiniz?” diye sordu, Barça taraftarı da cevabı verdi.

Taraftarların yüzde 37’si, son 2 El Clasico’da mağlup oldukları ezeli rakipleri Real Madrid’le eşleşerek bir nevi ‘öç’ almanın derdine düşerken ikinci en çok oy alan takım ise Galatasaray oldu.

Sarı kırmızılılar oyların yüzde 30’unu alırken diğer sıralama ise şu şekilde oluştu:

– Malaga (Yüzde 14) – PSG (Yüzde 10) – Bayern Münih (Yüzde 4) – Juventus (Yüzde 4) – Borussia Dortmund (Yüzde 4) REAL MADRİD TARAFTARININ SEÇİMİ NE?

Bir diğer çeyrek finalist Real Madrid’de ise taraftarların ilk tercihi Galatasaray oldu. MARCA’nın düzenlediği ankette Real taraftarları, çeyrek finalde eşleşmek istedikleri ilk takım olarak Galasataray’ı seçerken Barcelona ise ankette ikinci sırada yer aldı. (Vatan)