SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Benitez’den imalı sözler!

Avrupa Ligi'nde turu geçmesi halinde 9 gün içerisinde 4 maça çıkacak olan Chelsea'de Rafa Benitez, bunun faturasının bile kendisine çıkartılabileceğini söyledi.

Güncellenme: 12:35, 14/03/2013
Benitez’den imalı sözler!

Chelsea Teknik Direktörü Rafa Benitez, Avrupa Ligi’nde çeyrek finale çıkmaları halinde karşılaşacakları yoğun fikstürden dolayı suçlanabileceği konusunda şaka yaptı.

Turun ilk maçında Steaua Bükreş’e 1-0 mağlup olan İngiliz ekibi, bu skoru çevirerek turu geçmesi halinde 9 gün içerisinde 4 maça çıkmak zorunda kalacak.

Konuyla ilgili gazetecilere demeç veren Benitez, “Belki bu nedenle bazıları faturayı bana çıkartabilir. Bunun benim suçum olduğunu söyleyebilirler çünkü her şey benim suçum!” dedi.

Bu sözlerinin şaka olduğunun da altını çizen deneyimli taktisyen, “Bunun şaka olduğunu anlayacak kadar zekisiniz. Ama bir şeyler kötü gittiğinde bazı insanlar beni suçlamak istiyor. Bununla da uğraşmak zorundayım” şeklinde konuştu.

Sıkışık fikstürün zorluklarına değinen Benitez, “Her 2-3 günde bir maça çıkmak zorunda kaldığınızda, kadronuza, oyuncularınıza ve oyuncularınızın pozisyonlarına bakmalısınız. Stoperler ve kaleciler daha fazla maç oynayabilir ama kanat oyuncuları, bekler, forvetler için bu çok zor. Hangi oyuncuların daha hızlı düzeldiğini gözlemlemeniz gerekir. Bazı oyuncular daha uzun sürede fit hale gelir. Bu nedenle her şeyi analiz etmelisiniz ve yine eleştirilirsiniz. Eğer kaybederseniz “Yanlış oyuncuyu seçtin” diyeceklerdir. Bu çok zor” ifadelerini kullandı.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:12:10,