SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ve gün geldi çattı. F.Bahçe tarihinin en önemli günlerinden birisi bugün. Bate'yi eleyerek UEFA Avrupa Ligi'nde ilk defa son 16'yı gören sarı-lacivertliler, şimdi bu başarıyı bir basamak üste taşımak istiyor. Tabii şimdilik…

Çünkü sezon başlarken de en büyük hedef UEFA'da finaldi. Hollanda'nın meşhur stadı Amsterdam Arena'da oynanacak olan finale yürümek isteyen Kanarya'nın çeyrek final öncesi son maçı bugün Viktoria Plzen'le.

PLZEN’İ GEÇERSEK…

Çek Cumhuriyeti'nde oynanan ilk maçı 1-0 kazanarak büyük avantaj elde eden F.Bahçe, bugün her türlü galibiyet ve beraberlikle adını çeyrek finale yazdıracak. Ve Aykut Kocaman'ın “Plzen'i geçersek final oynarız” sözünü de hatırlatmakta yarar var. Bu maç tüm camia için kırılma anı olarak nitelendiriliyor.

Maçtan önceki olumsuzluk ise karşılaşmanın seyircisiz oynanacak olması. Fakat 55 bin seyircisinden yoksun olacak olan F.Bahçe, milyonların desteğini yüreğinde hissedecek.

F.BAHÇE NASIL TUR ATLAR?

Kanarya, her türlü galibiyet ve beraberlikte adını çeyrek finale yazdıracak. Diğer ihtimaller de şöyle. Maç 1-0 kaybedilirse uzuyor… 2 farklı her türlü mağlubiyet ve Plzen'in 1 golden fazla attığı her türlü tek farklı galibiyet rakibe turu getirecek.

PRİM 10 MİLYON DOLAR

F.Bahçe Yönetimi, Viktoria Plzen karşısında turu geçmeleri halinde futbolculara 50 bin dolar prim verecek. UEFA Kupası'nın alınması halinde ise futbolculara toplam 10 milyon dolar prim verileceği belirtildi. Yönetim, seyircisiz oynanacak Viktoria Plzen maçında da tam kadro protokol tribününde yer alacak.

3 YILDIZ OYNUYOR

F.Bahçe’de listede adı olmayan Emre Belözoğlu ve kırmızı kart cezalısı Raul Meireles bugün oynamıyor. Ayrıca sakatlığı devam eden Pierre Webo da Viktoria Plzen önünde forma giyemeyecek. Aykut Kocaman, ilk maçta olduğu gibi Mehmet Topal ve Selçuk Şahin'i Cristian Baroni'nin arkasında oynatacak.

Sakatlığı geçen Gökhan Gönül'ün de bugün sahada olması beklenirken, son maçta oynayan Semih'in yerine Caner oynayacak ve Sow forvete geçecek.