SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray Yönetim Kurulu Üyesi Abdürrahim Albayrak, açıklamalarda bulundu.

Bugün gazetesinden Özgür Sancar’a konuşan Albayrak, sarı-kırmızılıların Devler Ligi'nde adını son sekiz takım arasına yazdırmasını değerlendiriken, “Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho bizi arayıp tebrik etti. Çok büyük başarılar yakaladığımızı dile getirdi” dedi.

İnsanların Fatih Terimiçin kullandığı “I Love You hocam” söylemine kızdığını belirten deneyimli idareci “Bu takım nerelerdeydi şimdi nerelerde. Hocamız Galatasaray'ı Avrupa'nın son sekiz takım arasına soktu. Burada yönetimin de büyük başarısı var. Avrupa geleneğimizi bir kez daha gösterdik. Fenerbahçe'ye de başarılar diliyorduk. Biz Şampiyonlar onlarda Avrupa Ligi'nde yoluna devam etsinler. Türk halkının buna ihtiyacı var. Çeyrek finalde rakip kim olursa olsun bir tercihimiz yok. Hepsi güçlü takım… Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde daha iyi yerlere gelecektir. Onun için bu rakipleri yenmek zorundayız. Kimseden korkmuyoruz” ifadelerini kullandı.

Sezon başından bu yana sekiz topu direkten dönen ve gol orucunu Schalke karşısında bozan Hamit'i nasıl değerlendirdiğini de aktaran Albayrak, “Maç sabahı stadı gittim. Sahayı gezdim. Sonra otele döndüm. Hamit ile özel bir görüşme yaptım. Gol atamadığı için zaten biraz stresliydi. Ama şanssızlığını kıracağını biliyordu. Hamit Altıntop'a ‘buranın direkleri daha ince, bu akşam direğe takılmayacaksın golü atacaksın' dedim. Golünü attı. Çok istiyordu. Şanssız bir dönem geçirdi. Maçtan bir günönce Drogba'nın doğum günüydü. Otelde parti yaptık. Müthiş bir kutlama oldu. Bütün futbolcular birbirine sarılıyor. Arkadaşlık duygusuyla birbirlerini kucaklıyorlardı. Biz aslında Drogba'nın doğum günü partisinde maçı oynamaya başlamıştık. Ben o anda kazanacağımızı anlamıştım” dedi.

‘KENETLENDİK’

Albayrak sözlerini şöyle tamamladı;

“O kenetleme müthiş bir takım ruhunu gösteriyordu. Drogba hayatının en mutlu anlarından birini yaşadığını söyledi. Oradaki fotoğraf sahaya yansıdı. Müthiş bir zafer elde ettik. Ben herkese taraftara, yönetime, hocama ‘I love' diyorum.”

Yayınlanma Tarihi:12:30,