SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’nın savunma oyuncusu Gerard Pique, Şampiyonlar Ligi’nde Milan’ı 4-0 yendikleri maçta rakiplerinden açık ara üstün oyndaıklarını düşünüyor.

İspanyol savunmacı, basın mensuplarına verdiği demeçte “Erken gol bulduğumuz için çok şanslıyız. Bu bize çok yardım etti. Trübünlerdeki atmosfer inanılmazdı. Taraftarlar onlara ihtiyacımız olduğumuzu biliyordu; biz de onları mutlu etmek için oynadık. Maçın başından itibaren Milan’dan daha iyiydik ve şansımızın da yardımı ile golleri bulup turu geçmeyi başardık.” dedi.

Barcelona’nın üçüncü golünü kaydeden David Villa da maçtan sonra yaptığı açıklamaa “Taraftarlar maç boyunca bizim arkamızdaydı. Bize güvendiklerini gösterdiler. 2-0’dan geri gelebileceğimizi biliyorlardı.” şeklinde konuştu.

Son dönemde aldıkları kötü sonuçlardan sonra böyle bir galibiyet elde etmenin önemine değinen Villa, “Bçyle bir geceden sonra tüm kötü günleri unutursunuz. Bu akşamı başarı ile atlattıktan sonra çeyrek finalde kiminle eşleşeceğimizi umursamıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Perdeyi kapatan golü kayededen Jordi Alba ise “:ok önemli bir galibiyet aldık. Savunmadan ileriye çok iyi çıktık. Bu akşam nasıl oynamamız gerektiğini çok iyi biliyorduk. Her şey de plana göre gitti.” dedi.

Yayınlanma Tarihi:12:01,