SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Üç kulvarda şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe'nin başarılı teknik direktörü Aykut Kocaman'ın perde arkasındaki en büyük iki sırdaşı ve destekçisi İsmail Kartal ile Fahruddin Ömeroviç… İki yardımcısıyla aynı yola baş koyan Kocaman, lig, kupa ve Avrupa maratonunda tüm kararlarını bu ikiliye danışarak alıyor. Üç günde bir maç trafiğinde futbolcularının sezon içindeki performans bilgilerinden, fiziksel durumlarına kadar her türlü analizi gözönüne alan teknik heyet, başarıya giden yolda büyük mesai harcıyor.

EN İYİ ARKADAŞ!

Sarı-lacivertli takıma futbolcu olarak büyük hizmetler veren İsmail Kartal, birlikte yola çıktığı Kocaman'ın perde arkasındaki en büyük güçlerinden birisi. Antrenman saatleri dışında futbolcular ile tecrübelerini paylaşan Kartal, özellikle yedek kalan isimlerle yakından ilgileniyor ve onların form grafiğini yukarıya taşımak için çalışıyor. Kocaman'ın kadro tercihleri konusunda haksız yere eleştirildiğini yakınlarına anlatan Kartal, “Aykut hocayı benden daha iyi tanıyan yok. Neler yaşadığımızı bir tek biz biliriz” yorumunu yapıyor.

İSMAİL KARTAL KİMDİR?

1961 Anadolu Kavağı doğumlu. 1983-93 yılları arasında Fenerbahçe'de 236 maça çıktı. 9'u penaltıdan olmak üzere 15 gol attı. ‘Arap İsmail' lakabıyla tanınan Kartal, 7 kez milli formayı giydi. Çeşitli takımlarda teknik adamlık yaptı. Sivasspor'u 2. ligde şampiyon yaparak Süper Lige çıkaran isim oldu.

FAHRUDDİN ÖMEROVİÇ KİMDİR?

1961 Bosna Hersek doğumlu. 1995-1998 arasında da İstanbulspor'da Aykut Kocaman ile birlikte oynadı. 32 kez Yugoslavya, 6 kez Bosna Hersek Milli Takımı formasını giydi. Ömeroviç, İstanbulspor, Malatyaspor, Konyaspor ve Ankaraspor kulüplerinde de antrenör olarak görev yaptı.

Eser ERENLER /  AMK