SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kademeli olarak düşürülecek yabancı sınırlaması nedeniyle yeni sezonda Türk oyuncuların transferine ağırlık veren Beşiktaş'ın radarına yeni bir isim girdi. Avrupa'da top koşturan birçok futbolcuyu takip eden siyah-beyazlıların teknik patronu Samet Aybaba, Süper Lig'den genç bir futbolcunun adını yönetime verdi. Aybaba, Elazığspor'un genç sağ kanat futbolcusu Serdar Gürler'i istedi, Beşiktaş Futbol Komitesi de 1991 doğumlu futbolcuyu izlemeye aldı.

TÜM MAÇLARI İZLENİYOR

Kümede kalma savaşı veren Elazığspor'da ligde 15 maçta forma giyip 4 gol atıp 1 asist yapan, kupada da iki gol atan Serdar'ın maçlarını takip eden siyah-beyazlı kurmaylar, bu izlemeleri sezon sonuna kadar sürdürecek. Genç futbolcu için bordo-beyazlı kulüp ile de gayriresmi bir temasta bulunuldu. Ancak Elazığsporlu yöneticiler, kümede kalmak için 9 final maçına çıkacaklarını belirterek Beşiktaşlı meslektaşlarına, “Bizim olmazsa olmazımız kümede kalmak. Sezon sonu gelin görüşelim, önceliği size verelim” mesajını iletti. Siyah-beyazlılar ise bu cevap üzerine beklemeye geçti.

 SOCHAUX’DA YETİŞTİ

Fransa’nın Haguenau kentinde doğan Serdar Gürler, 13 yaşında girdiği Sochaux altyapısından A takıma kadar yükseldi. Serdar sağ kanat dışında sol kanatta ve forvet bölgesinde görev yapabiliyor. Türkiye'de bazı ekiplerce denenen ama beğenilmeyen daha sonra bu sezon başında cüzzi bir bedele Elazığspor'la 3 yıllık sözleşme imzalayan Serdar, 18, 19, 20 ve 21 yaş altı milli takımlarımızın da formasını terletti.

Safa Can KONUKSEVER/AMK