SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hagi “G.Saray'ın olduğu yerde umut vardır” derken muhtemelen 90+5'teki Umut'u anlatmıyordu. Onun anlattığı şuydu; G.Saraylı futbolcular şartlar ne olursa olsun birbirlerine inanırlar. Mesela 7 topu direkten dönen Hamit'in tekrar ve ısrarla şut çekmesi için Selçuk İnan topu onun önüne yuvarlar. Yuvarlarken hiç “Acaba yine direğe mi vurur?” diye düşünmez. Hamit vurmaktan imtina etmez. “Yine mi direk, yine mi şanssızlık?” diye geçirmez aklından. Bu kez direğin dışını değil içini bulur.

İçgüdüsel başkaldırış

Burak Yılmaz ileri doğru koşmaktan vazgeçmez. Koşar ve şansını kendi yaratır. Topu takip eder, kaleciyi avlar. 8. maçında 8. golünü atar Şampiyonlar Ligi'nde. Selçuk İnan kalecisinin degaj yapmasına izin vermez, topu ondan alır asiste çevirir bu atağı.. G.Saray dün Schalke karşısında tarihi bir maça imza atarken bunda tamamen içgüdüsel hareketler, içgüdüsel bir başkaldırış vardı. İlk yarıda G.Saray mükemmel oynadı. Doğru strateji ile soğukkanlı, paniğe kapılmadan mücadele ettiler. Müthiş ataklar yaptılar. Özellikle Wesley Snejider'i ve DidierDrogba'yı çok iyi kullandılar.

İkinci yarıda aynı şeyleri söylemek doğru olmaz. G.Saray oyun olarak çok ezildi. Draxler diye bir oyuncu var. Ona aşık olmamak, ona hayran kalmamak mümkün değil. Ama en önemlisi G.Saray'ın bu şartlar altında tur atlamasıydı. Rakibi bu kadar üstün oynarken bile yıkılmamasıydı. Tecrübe bu olsa gerek. 2-2'den sonra Schalke'nin temposunu düşü- rerek çıktılar cehennemden. Hatta şunu söyleyeyim… Birçok da pozisyon buldular. Amrabat, Burak, Hamit biraz daha dikkatli olabilseler maç hiç 2-2'ye 90+5'e kalmayabilirdi de!

Tebrikler G.Saray

Her neyse… Geçelim hepsini. G.Saray forması yine yaptı yapacağını. Tarihi böyle yazmışlardı, yine başardılar. Dünkü maçın G.Saray için müthiş dersleri de olacaktır. Takım nasıl olunur, futbolcu nasıl seçilir başlıklı… Ama önemli olan dün gece için tüm G.Saray camiasını tebrik etmektir. Şimdi tüm Türkiye ayağa kalkıp G.saray'ı alkışlamalı elleri patlarcasına.. Bunu hakettiler. Türk futbolu her geçen gün geriye giderken ilk 8'e kaldılar Devler Ligi'nde… İsterseniz tekrar yazayım; G.Saray Şampiyonlar Ligi'nde son 8'e kaldı. Kulağa çok hoş geliyor. Tebrikler çocuklar, tebrikler Terim..