SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cristian Baroni, Dirk Kuyt, Moussa Sow ve Mehmet Topal sarı-lacivertli takımda en çok forma şansı bulan oyuncular olurken, bu 4 isim toplam 41 gol, 31 asist yaparak takımı ayakta tuttular.

Hiç tartışma yok ki bu sezon en çok eleştirilen kulüp F.Bahçe… Attığı her adım olay olan, taraftarıyla arası açıldığı için hedef tahtasına dönen sarı-lacivertli camia, tüm bu zorluklara rağmen 3 kulvarda da devam ederek, dosta düşmana adeta mesaj yolluyor.

KOCAMAN VAZGEÇMİYOR

Öyle ki sarı-lacivertliler, bahar gelmesine rağmen hem Avrupa'da hem kupada hem de ligde avantajlı durumda. Ve takımın bu noktada olmasında çok eleştirilen teknik direktör Aykut Kocaman'ın vazgeçemediği isimlerin rolü de büyük.

CRISTIAN DE SOUZA!

Peki kim bu isimler. Öncelikle Dirk Kuyt. Şu ana kadar 42 maça çıkan ve 14 gol, 12 asistlik performansla F.Bahçe adına skora en çok etki eden oyuncu olan Hollandalı, 43 maçla Kocaman'dan en çok formayı alan Cristian'ın arkasından çubukluyu en fazla taşıyan isim. Cristian'ın da 9 gol, 9 asistlik performansı, Alex'in yokluğunda oldukça önemliydi.

TOPAL DA KATKI YAPTI

Diğer iki isimden biri Sow. 41 maçta forma giydi ve 15 gol atarak takımın en golcü ismi. Yaptığı 8 asist de onu yıldızlar statüsüne sokuyor. Kocaman'ın en çok forma verdiği 4. isim ise Mehmet Topal. 39 maçta forma alan milli futbolcu, defansif özelliklerine rağmen 3 gol, 2 asist yapmayı da başardı.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

Yayınlanma Tarihi:12:58,