SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, ezelden beri Avrupa'da farklı bir futbol sergilemesiyle bilinir. Bu durum, dün bir kez daha ispatlandı.

Uzun süre sonra ilk defa bu kadar iyi bir Galatasaray izledim. Özellikle ilk devre futbolun gerektirdiği her şeyi yaptılar. İyi başladıkları maçta, tartışmalı bir gol yemelerine rağmen oyun disiplininden hiç kopmadılar. Bu arada ilk golün bana göre faul olduğunu söylemem gerekiyor.

Schalkeli oyuncu, Drogba'yı net bir biçimde itti ancak hakem bu pozisyonu görmezden geldi. Buna rağmen oyundan kopmayan Galatasaray, Hamit'in mükemmel golüyle 1-1'i yakaladı ve bu dakikada oyun tamamen sarı-kırmızılıların lehine döndü.

5 dakika sonra tamamen Burak Yılmaz'ın fiziksel becerisiyle ikinci gol geldi. Burak, hızını ve sprinter özelliğini çok iyi kullanarak Alman savunmasını gafil avladı. İkinci devreye moralli giren Galatasaray, ilk 20 dakika oyunu tamamen kendi sahasında kabullendi.

Skoru koruma psikolojisi içinde olursanız ister istemez oyun bu şekilde gelişiyor. Yakalanan bazı kontrataklardan sonuç gelmeyince Schalke baskısı arttıkça arttı. Galatasaray'da herkes çok iyiydi. Tek bir oyuncuyu ayırmaya gerek yok, herkes görevini en yi şekilde yaptı.

Bundan sonra Galatasaray bir üst tura çıkabilmek için Avrupa'nın en iyi takımlarından biriyle mücadele edecek. Her takımın güçlü olduğu bu turda “Şu takım çıkmasın” dememek lazım ancak Barcelona'yı herhalde kimse istemez. Son olarak Umut Bulut adına da çok sevindiğimi eklemeliyim.

Drogba transferinden sonra çok geri planda kaldı, bu gol ona büyük moral aşılayacaktır.