SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Coach Guidetti'nin soyunma odasına astığı fotoğraflar başarımızın sırrı

İstanbul’da yapılan CEV Şampiyonlar Ligi finalinde Azerbaycan'ın Rabıta Bakü takımını devirip, mutlu sona ulaşan Vakıfbank zaferini gururunu yaşıyor. 2 yıl aradan sonra bayanlar voleybolda Avrupa'nın en büyük kupasını müzesine götüren Vakıfbank aynı zamanda 36. resmi maçında da mağlubiyet yüzü görmeyerek çok önemli bir başarıya imza attı. Sarı-siyahlıların kaptanı Gözde Sonsırma zaferin sırrını AMK'ya açıkladı. Yıldız oyuncu, “Bu heyecanı 4. kez yaşıyorum. En anlamlısı Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu. Açıkçası 3-0'lık sonuçlar beklemiyorduk ama çok iyi oynayıp kimseye fırsat tanımadık. Aile gibi olmamız en büyük sırrımız. Biz inatçı bir takımız, bunun nedeni ise antrenörümüz Giovanni Guidetti. O çok hırslı bir insan. Onun gelişiyle hedeflerimiz büyüdü. Üstümde en çok emeği olan kişilerden biridir. Farklı motivasyon yöntemleri vardı. Soyunma odasına astığı takım fotoğrafları ve bazı sözler şampiyonluğa giden yolda bizi motive etti. Biz aç bir takımız. Tavlada bile kaybetmek istemem. Nerede oynarsam oynayayım şampiyonluk istiyorum” diye konuştu.

GİZEM : EĞLENEREK KAZANIYORUZ

Final-Four'da en iyi libero seçilen Gizem Güreşen hala zaferin şokunu yaşadıklarını açıkladı. Başarılı oyuncu, “Kupalara alışkın bir takımız ama bunun getirdiği sorumluluğu da üzerimizde taşıyoruz. Çok güzel bir ekip olduğumuz için ne olacağını düşünmeden biraz da eğlenerek sonuca ulaşmaya çalışıyoruz. Bize zaferi getiren en önemli unsurlardan biri bu. Dünyanın en önemli ekolü olduk. Voleybolda ekol bence artık Türkler. İkinci kez en iyi libero oldum. Bu bir ilk. Bu kupa nişanlıma ve aileme armağan olsun” dedi.

NAZ : BİZİM İÇİN ÇOK KOLAY OLDU

Turnuvanın en iyi pasör ödülünü alan Naz Aydemir, final maçını bu kadar kolay kazanmayı beklemediklerini söyledi. Milli oyuncu, “Bu kadar kolay olacağını beklemiyordum. Finale çıkarken 3-0 alırız dedim ve dediğim çıktı. Çünkü bunu bir şekilde hissediyorsunuz. Rabıta çok güçlü bir ekip. Ama biz bireysel anlamda daha yetenekliyiz. Aldığım ödül ise pastanın üzerindeki çilek oldu. Şampiyonluk herşeyin üzerinde. Bir fotoğraf var. Son sayının resmi. Dünden beri açıp açıp ona bakıyorum. Ne yaparsanız yapın o anı ömrünüzün hiçbir bölümünde yakalayamazsınız. Çok iyi arkadaşlık bağları olan bir takımız. Bu da başarı için çok önemli bir faktör. Gözde'nin son topu bana bir ömür sürdü. Kazandığımız an kendimi yere attım. Bir anda herkes üzerime çökünce bir tarafım kırılmadan kurtulabildiğime çok sevindim” açıklamasını yaptı.

Deniz EKE/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:32,