SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Borussia Dortmund’un Türk yıldızı Nuri Şahin, Şampiyonlar Ligi’nde bugün Schalke ile Galatasaray arasında oynanacak kritik rövanş maçı hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Beyaz TV‘ye açıklamalarda bulunan başarılı orta saha oyuncusu Schalke’nin son dönemlerde iyi bir form grafiği yakaladığını anlatırken, “Ama biz Türk takımları böyle kritik maçlarda her zaman iyi oynarız. Bu yüzden Galatasaray’ın iyi oynayacağını ve turu geçen taraf olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Klaas-Jan Huntelaar ve Jermaine Jones’un eksikliklerinin önemli avantaj olduğuna değinen Nuri, “Huntelaar Schalke için çok önemli bir oyuncu. Onun yerine kim oynar bilemiyorum ama onu arayacaklarına eminim. Bana göre Jones’un oynamayacak olması da avantaj. Böyle maçlarda ön liberoda çok önemli bir tecrübe.” ifadelerini kullandı.

Nuri, sarı-kırmızılı takımda bir türlü beklenen performansı gösteremeyen Hamit Altıntop ile ilgili olarak da, “Bence Hamit abiye biraz haksızlık yapıldı. Şutlarının direklere takılması onun için şanssız bir durum ama o bence Galatasaray için çok önemli bir oyuncu. Ona daha çok sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.