SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’un kaptanı Ömer Erdoğan, Fenerbahçe karşısında hakemin yanlış gol kararıyla takım olarak etkilendiklerini belirterek, “Maça dışarıdan bakıldığında bu skorla bitecek bir maç değildi. Bu maçtan dersler çıkarıp Trabzon’a daha iyi hazırlanacağız” dedi.

Batalla’nın fotoğraflarının yer aldığı serginin açılışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ömer Erdoğan, Fenerbahçe karşısında özellikle ilk yarı iyi mücadele ettiklerini belirterek, “İlk yarının son dakikasında tartışılan bir pozisyon var. İkinci yarı iyi mücadele ettik. Tartışmalı golü yiyince ister istemez etkilendik. Maç dışarıdan bakıldığında bu skorla bitecek bir maç değil” diye konuştu.

Son dönemlerde hakem hatalarında artış olduğuna dikkat çeken Erdoğan, “Galatarasay’a verilen penaltı, Antep’te verilen penaltı, Fenerbahçe maçındaki ikinci gol, Şampiyonlar Ligi’nde Cüneyt Çakır’ın ağır kararı var. Hakemlerin de baskı altında olduklarını düşünüyorum. Bizim maçlarımızı bu hakemler yönetiyor. En güzeli farklı yerlere çekmemek. Bundan sonra onlardan daha duyarlı davranış bekliyoruz. Onlar da en az hatayla görev yapmalı” şeklinde konuştu.

Ömer Erdoğan, Trabzon maçının önemine de temas ederek, “Bizim de Trabzon’un da durumu belli. Son 9 maça girerken zirvede sıkışıklık var. biz seri yakalayıp zirvede yer almak istiyoruz. Telafisi olmayan zor maçlara çıkacağız. Daha önceki maçlarda gücümüzü gösterdik. İnşallah Trabzon maçıyla başlangıç yaparak rakiplerimizden puanlar alarak son haftalara rahat gireceğiz” şeklinde konuştu.