SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor, Spor Toto Süper Lig’in 26. haftasında kendi sahasında oynayacağı Galatasaray maçı hazırlıklarına başladı.

Antrenman öncesi açıklamalarda bulunan teknik direktör Robert Prosinecki, açık oynayan iki takımın karşı karşıya geleceğini belirterek, Drogba ve Sneijder için özel önlem almayı düşünmediğini söyledi.

Prosinecki, güzel bir maç olacağını vurgulayarak, “İki takım da çok açık futbol oynamaya çalışan bir ekip. O nedenle çok keyifli bir mücadele olacağından eminim” diye konuştu.

Maçın Pazar gününe alınmasının iyi olduğunu söyleyen Prosinecki, “O saatte şehirde daha iyi bir etkinlik olmayacaktır diye düşünüyorum. Stat tam dolu olacaktır. Bu tip maçlarda oyuncuları motive etmenize sizin dışarıdan bir katkı yapmanıza gerek yok. Oyuncular Galatasaray ile oynayacaklarını biliyorlar. İsim zaten büyük olduğu için kendileri şu andan itibaren maçın havasına girmeye başladılar. Bütün faktörleri de değerlendirdiğimiz zaman keyifli bir mücadele olacak” dedi.

Galatasaray'ı Dronba yada Sneijder'e indirgemenin haksızlık olacağını söyleyen Prosinecki, “Galatasaray takım halinde çok kaliteli oyunculardan kurulu. Geldiği noktada kolektif uyumu ve performansı ile geldi. Özel bir önlem almayı düşünmüyoruz. Galatasaray takımı zaten takım oyununu oynamayı beceren bir takım. Ne ile karşılaşacağımızı biliyoruz. Biz de kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Galatasaray, Galatasaraydır. Özel bir önlem almaya gerek yok. Biz de çıkıp en iyi performansımızı göstermek istiyoruz” ifadesinde bulundu.